Statistika skelbia, kad paskutiniais dešimtmečiais žmonės per dieną su maistu gauna mažiau kalorijų nei anksčiau. Paradoksas tas, kad žmonių, kurie kenčia nuo antsvorio, tik daugėja. Nepadeda jokios dietos ar sveiko maisto bumas.
BIT kompanijoje dirbantys mokslininkai pamėgino išsiaiškinti, kodėl taip vyksta, nes mažiau kaloringas maistas ir nutukimo epidemija du vienas kitam prieštaraujantys reiškiniai. Paaiškėjo, kad kalta žmogiška psichologija. Apklausų metu tiriamieji tiesiog klaidingai vertina, kiek kalorijų per dieną jie gauna su maistu. Kartais šis skirtumas siekia 50 procentų, rašo „The Daily Mail“.
Dar daugiau, kai kurie tyrimai rodo, jog suaugusio žmogaus vidutinio dienos raciono kaloringumas per keliolika metų padidėjo. Vertinant pagal apklausas, suaugęs žmogus vidutiniškai suvalgo apie 2000 kalorijų. Realų suvalgomo maisto kiekį vertinant mokslininkams, ne pačiam valgytojui, paaiškėjo, jog realus dienos kaloringumas 3000 kalorijų.
Tyrėjai spėja, kad kai kurie apklausiamieji sąmoningai slepia, kiek jie suvalgo. Be to, daugumai paprastų žmonių sudėtinga realiai vertinti, kiek jie su maistu gauna kalorijų, nes valgo ne namuose. Kokia pusfabrikačių ar kavinėse patiekiamo maisto energetinė vertė „iš akies” nustatyti sunku.
Mokslininkai tikina, kad kol nebus apribotas dienos raciono kaloringumas, tol nebus sustabdyta nutukimo epidemija. Nepadės net populiarėjančios Dukano, Kremliaus, Atkinsono ar kitos dienos. Jos duoda greitą rezultatą, tačiau, jei nekeičiamas gyvenimo būdas, svori greitai grįžta.