Bet kuri iškrovos diena patraukli tuo, kad galima gan greitai pasiekti apčiuopiamą rezultatą ir nereikia savęs kamuoti ilgalaike dieta. Vienas iš tokio kelio rezultatų – pasninkas su žaliąja arbata, kuri ne tik skatina medžiagų apykaitą, bet ir turi gydomųjų savybių.
Kuo naudinga žalioji arbata
Pirmiausia, tai natūraliai tonizuojantis gėrimas. Jis teikia žvalumo, padeda atstatyti jėgas. Be to, kai kuriais duomenimis, tai nebloga širdies ir kraujagyslių bei onkologinių susirgimų profilaktika. Arbata iš mūsų organizmo šalina laisvuosius radikalus, stiprina imunitetą, mažina apetitą. Be to, joje gana daug kalio druskų, jodo ir netgi В1, В2, С, РР, К vitaminų.
Kaip teisingai plikinti žaliąją arbatą
Deja, tačiau gana daug žmonių, kurie girdėjo apie šio gėrimo naudą, daugumą jame esančių naudingų medžiagų tiesiog sunaikina, nes neteisingai plikina. Taigi, keletas taisyklių, kaip išsaugoti naudingas žaliosios arbatos savybes.
• Teisingai pasirinkite indą. Tinka stikliniai, porcelianiniai, netinka metaliniai.
• Neplikinkite verdančiu vandeniu. Optimali temperatūra 82-88°C.
Šalutinis poveikis
Ne visiems žmonėms ši arbata tinkama. Ja piktnaudžiauti negalima tiems, kurie serga podagra, artritu, reumatu. Taip pat gėrimas nerekomenduojamas tiems, kurie serga širdies ir virškinamojo trakto ligomis. Iškrovos dienos taip pat draudžiamos nėščioms ir maitinančioms moterims. Didelius kiekius arbatos atsargiai turi gerti žmonės, kurių kraujo spaudimas žemas. Jei visgi šios dietos neatsisakoma, dienos racioną reikia papildyti juodąja arbata ir kava.
Žaliosios arbatos iškrovos diena
Per iškrovos dieną, be arbatos, galima suvalgyti kelias saujas razinų. Gėrimo nesaldinti medumi ar cukrumi. Jei trūksta skysčių, patartina gerti daug vandens. Dietinis periodas 1-3 dienos per savaitę. Ją kartoti galima kartą per mėnesį. Per dieną prarandama iki kilogramo svorio.