Vyrams naudingi maisto papildai

Reklamos kūrėjai atliko savo darbą – sportininkams skirtų maisto papildų reklama tvirtai siejama su raumeningais vaikinais, kurie tarsi sukurti būti modeliais. Blogybė tik ta, kad dėl tokios reklamos vyrai, kurie nekilnoja štangos ir giros, ar bent jau nebėgioja rytais, įsitikinę, jog jiems nereikia rūpintis savo mityba.

Tiesa ta, kad šiuolaikiniame pasaulyje, pilname streso ir nesveiko maisto, subalansuoti savo dietą ir fizinį aktyvumą kur kas sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Keletas papildų ir medžiagų, kurios būtinos kiekvienam vyriškiui. Kai kurios padeda užsitarnauti ir moterų pagarbą.

Vitaminas D
Šis vitaminas, kurio daugiausia gaunama būnant saulėje, reguliuoja vyriškojo hormono testosterono kiekį. Jis skatina ir kitų hormonų, atsakingų už „vyriškumą“ gamybą. Be to, pakelia nuotaiką, stiprina kaulus ir imuninę sistemą.

Cinkas
Cinko trūkumas mažina testosterono kiekį. Pagrindinis šio mineralo šaltinis raudona mėsa. Trūkstant cinko krenta plaukai, sensta oda, netgi vystosi impotencija.

Chondroitinas
Chondroitinas veikia kaip priemonė, slopinanti uždegimus, mažinanti skausmą ir stiprinanti sąnarius bei sausgysles. Jis, kaip katalizatorius, padeda atsistatyti kremzlėms ir įsisavinti sierai. Tai viena geriausių priemonių saugant sąnarius.
Žuvies taukai
Žuvies taukai nepakeičiamas Omega 3 rūgščių šaltinis. Nuo šių medžiagų priklauso širdies, smegenų darbas ir kraujagyslių būklė. Be to, Omega 3 rūgštys aktyviai dalyvauja reguliuojant cholesterolio lygį. Organizmas žuvies taukų gali gauti tiek iš maisto papildų, tiek iš riebios žuvies.
Spirulinas
Iš jūros dumblių pagamintas spirulinas vertinamas kaip gana efektyvus maisto papildas, nes jame gausu natūralių polivitaminų.

Probiotikai
Probiotikai skirti tam, kad papildytų ar atstatytų organizme natūraliai esančius fermentus, kurių gali sumažinti, pavyzdžiui, po antibiotikų kurso. Probiotikai padidina gerųjų bakterijų kiekį ir tuo pačiu padeda virškinimui bei stiprina imunitetą. Natūralūs jų šaltiniai – rauginti pieno produktai, rauginti kopūstai ir sojos produktai.

Katechinai
Katechinas yra stipria antioksidantine savybe pasižymintis organinis junginys – fenolis. Jis yra antrinis augalų metabolitas. Priskiriamas flavonoidų klasei.
Vienas pagrindinių šių stiprių antioksidantų šaltinis žalioji arbata. Jie saugo širdį, gerina kraujotakos sistemos būklę, mažina susirgimo vėžiu tikimybę. Be to, žaliojoje arbatoje gausu kofeino, kuris yra natūralus budrumo šaltinis.

Panašūs straipsniai