Varškės ir obuolių dieta

Varškė ir obuoliai dažnai įtraukiami į įvairių dietų racioną, nes tikima, jog šie produktai padeda mesti svorį. Pažvelkime kas gi yra varškės – obuolių dieta ir koks gali būti jos efektyvumas.

Pirmiausia apie produktus. Varškė tai maisto produktas, kuriame ypatingai daug baltymų. Privalumas – kiekvienas gali pasirinkti kokį nori riebumą. Lieknėjant kuo mažiau riebalų, tuo geriau. Kadangi baltymų daug, metant svorį „sudeginama“ mažiau raumenų masės.

Svarbu tai, kad varškėje, kuri yra raugintas pieno produktas, daug metionino – amino rūgšties, kuri spartina riebalų deginimą. Baltymai, kai laikomasi dietos, svarbūs tuo, kad suteikia sotumo jausmą ir taip leidžia lengviau mažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Be to, pieno produktuose gausu kalcio, kuris lengvai įsisavinamas ir stiprina kaulus bei dantis. Šalutinis kalcio poveikis – skatinama medžiagų apykaita. Greičiau šalinami skysčiai.

Obuoliuose daug ląstelienos ir pektinų, kurie mažina apetitą ir tuo pačiu palaiko normalią žarnyno veiklą. Vaisiuose esančios organinės medžiagos skatina metabolizmą, todėl jų pagrindu suformuotos dietos ypatingai populiarios.

Jei įvertintume tai, jog oboliuose daug vitaminų ir mineralų, o kalorijų palyginti mažai 47 kcal 100 gramų, nesunku suprasti, kodėl juos noriai renkasi lieknėti pasiryžę žmonės

Pateikiame vieną iš variantų, kuriame komponuojama varškė ir obuoliai.

9 dienų dieta
Varškės ir obuolių dieta padalinta į 3 etapus po 3 dienas. Pirmajame etape valgomi tik obuoliai – maždaug 1,5 kilogramo per dieną. Galima gerti vandenį ir arbatą. Jei toks meniu nusibodo, galite šiek tiek pakeisti racioną. Per dieną gerkite litrą obuolių sulčių ir suvalgykite apie pusę kilogramo natūralių arba keptų obuolių.

Kada ir kaip valgyti vaisius jūsų pasirinkimas. Svarbu tik tai, kad neviršytumėte leidžiamo kiekio.

Sekantis etapas skiriamas neriebiai varškei. Per dieną suvalgoma 0,4-0,6 kilogramo. Jei kamuoja stiprus alkis, racioną leidžiama papildyti puse litro kefyro. Taip pat leidžiama gerti arbatą ir vandenį. Valgyti reikia 3-4 kartus per dieną.

Baigiant dietą reikia derinti varškę ir vaisius. Per dieną galima suvalgyti 0,4 kg. varškės ir 0,5 kg. obuolių. Jei obuoliai jau įkyrėjo iki gyvo kaulo, juos galite pakeisti šviežiai spaustomis sultimis. Visą dienos maisto normą reikia išskirstyti bent į 3-4 porcijas. Patariame gerti kuo daugiau vandens. Pagal atsiliepimus, per 9 dienas galima numesti 5-8 kilogramus svorio.

3 dienų dieta
Šios dietos pagrindas kepti obuoliai (3 vienetai) ir varškė (450 gr.). Abu produktus reikia susmulkinti trintuvu. Galima pagardinti stikline neriebaus kefyro. Gauta masė padalinama į 3 porcijas. Tarp pagrindinių valgymų galima užkąsti vienu šviežiu obuoliu. Skysti priedai standartiniai – vanduo ir arbata. Per tris dienas galima netekti iki dviejų kilogramų svorio.

3-5 dienų dieta
Šios dietos dienos norma 1-1,5 kg. obuolių ir 200 gr. Varškės. Valgyti 5 kartus per dieną. Gerti po valgio ir prieš jį galima vandenį ir žalią arbatą. Per 5 dienas galima prarasti 3-4 kg. svorio.

Šalutinis poveikis
Imtis obuolių ir varškės dietos negalima žmonėms, kurių kepenų veikla sutrikusi. Toks draudimas galioje dėl didelio baltymų kiekio. Pastarieji apkrauna kepenis. Taip pat šios, kaip ir daugumos kitų, dietų negalima laikytis tiems, kurie serga virškinamojo trakto ligomis bei tiems, kurie alergiški naudojamiems produktams.

Atsiliepimai
Apie varškės ir obuolių dietą atsiliepiama palankiai, nes ji leidžia per trumpą laiką prarasti gana daug svorio. Tačiau jos, kaip ir kitų greitų dietų, trūkumas tas, kad grįžus prie įprastos mitybos grįžta ir svoris.

Panašūs straipsniai