Vaisių ir daržovių dieta

Dauguma augalinio maisto nekaloringas, todėl salotos mėgiamas daugumos lieknėjimui skirtų valgiaraščių sudarytojų patiekalas. Vaisių ir daržovių dieta naudinga tuo, kad ji ne tik mažina riebalų sluoksnį, bet ir kūną aprūpina reikalingais vitaminais bei mikroelementais.

Naudinga informacija
Norėdami iš šios dietos gauti didžiausią naudą, rinkitės tame pačiame regione, kuriame gyvenate, užaugintus vaisius ir daržoves. Jei ne sezono metas, ar ypatingai mėgstate atvežtinius vaisius ir daržoves, jų nereikia atsisakyti. Tai nebus įrašyta į mirtinų nuodėmių sąrašą. Tačiau vėlgi, reikėtų rinktis tuos vaisius ir daržoves, kurių dabar sezonas, o ne ištrauktas iš gilių sandėlių ir saugyklų.

Vaisius rekomenduojama valgyti šviežius ir su žieve. Žinoma, jei ji valgoma. Tačiau leistinas ir nedidelis terminis apdorojimas, pavyzdžiui, troškinti, virti ant garų. Nors pagrindinė vaisių ir daržovių sudėtinė dalis vanduo, tačiau gerti laikantis šios dietos reikia gana daug. Taip organizmą išvalysite nuo toksinų.

Tam, kad šis racionas būtų dar naudingesnis, atsisakykite cukraus ir druskos. Draudžiami visi alkoholiniai gėrimai.
Ką galima valgyti šalia vaisių ir daržovių priklauso nuo to, kokio griežtumo dietos laikotės. Pats griežčiausias variantas draudžia bet kokius papildus. Ne tokie radikalūs meniu sudaromi į juos įtraukiant pilno grūdo duoną, vandenyje virtas košes, liesa mėsa, žuvį, jūros produktus. Bendra taisyklė – kuo griežtesnės dieta, tu trumpiau jos galima laikytis.

1-3 dienų vaisių ir daržovių dieta
Šios dietos, kuri pakankamai griežta, negalima laikytis ilgą laiką, nes maistas pakankamai vienodas. Organizmas negauna visų reikalingų vitaminų ir mikroelementų. Per dieną galima prarasti 0,5-1 kilogramą svorio. Meniu paprastas – galima valgyti tik nekrakmolingas daržoves (pavyzdžiui, draudžiamos bulvės ir bananai) ir saldžiarūgščiai vaisiai. Bendra dienos norma 1,5-2 kilogramai.

Idealus racionas tai žali (pagal spalvą) produktai – agurkai, salierai, kopūstai, salotos, obuoliai su žalia odele. Vaisius ir daržoves galima valgyti tiek kartu, tiek atskirai. Nedraudžiama ruošti salotas ir spausti sultis. Tačiau negalima patiekalų gardinti druska ar cukrumi. Salotas galima pagardinti citrinų sultimis ar augaliniu aliejumi.
Tam, kad kraujyje palaikytumėte normalų cukraus lygį ir nejaustumėte alkio, valgykite 5-6 kartus per dieną.
7 dienų dieta

Šios dietos pagrindas vaisiai ir daržovės, tačiau dėl gan ilgos trukmės racionas papildomas ir kitais maisto produktais. Pusryčiai tie patys visomis dienomis – duoniukas ar duonos riekė, pusė mango, greipfruto ar apelsino

Pietų variantas:
Salotos iš žalių daržovių ir 150 gr. virtos mėsos
Salotos iš žalių daržovių ir 150 gr. žuvies bei duoniukas
Didelė vaisių salotų porcija
Neriebus vištienos buljonas, du virti kiaušiniai, duoniukas ir daržovės
Duoniukas, trys šaukštai neriebios varškės, obuolys ir vaisių salotos

Vakarienės variantai:
Žalių daržovių salotos, duoniukas, 100 gr. žuvies ir vaisius Jautienos nugarinė, vaisius ir žalios daržovės
Mėsa su užkeptomis daržovėmis– 200 gг. Ir obuolys
100 gr. vištienos, pusė greipfruto ir žalios daržovės
Troškintos kepenėlės su svogūnai, žalios daržovės, pusė aplesino

Galima laikytis pakaitinės schemos, kai savaitę laikomasi dietos, savaitę valgoma įprastai. Toks kursas trunka mėnesį.

Atsiliepimai
Daržovių ir vaisių dietos privalumas tas, kad jos laikytis palyginus lengva, tačiau tiems, kurių virškinamasis traktas silpnesnis, ji gali netikti.

Panašūs straipsniai