Svorio metimas pasak specialistų, dažnai atliekamas neteisingai

Kai kalbama apie bandymą numesti svorio, žmonės gali taikyti daugybę skirtingų metodų. Tačiau ne visi šie metodai yra veiksmingi. Tiesą sakant, kai kurie iš jų yra labiau žalingi nei naudingi sveikatai. Štai kelios didžiausios klaidos, kurias daro žmonės, bandydami numesti svorio.

Kokios klaidos daromos siekiant sumažinti kūno svorį?

Pirma, žmonės dažnai bando numesti svorio per greitai. Jie drastiškai sumažina suvartojamų kalorijų kiekį ir kasdien pradeda valandų valandas mankštintis. Nors tai gali sukelti pradinį svorio netekimą, ilgainiui tai nėra tvaru. Tiesą sakant, tai gali sukelti svorio padidėjimą kai žmonės vėl pradeda normaliai maitintis ir mažiau mankštintis.

Antra, bandydami numesti svorio, dažnai sutelkiamas dėmesys į netinkamus dalykus. Kai kurie žmonės yra apsėsti dėl masto ir suvalgomų kalorijų skaičiaus, nekreipdami dėmesio į vartojamo maisto kokybę. Tai gali sukelti nesveiką elgesį, pavyzdžiui, greitą dietą ir besaikį valgymą.

Trečia, metantys svorį dažnai pernelyg lengvai pasiduoda. Jie gali turėti blogą savaitę ar dvi ir nuspręsti, kad jų pastangos yra bergždžios. Tačiau svorio metimas yra laipsniškas procesas, todėl svarbu ištverti net ir ištikus nesėkmėms. Jeigu vieną kartą nepasisekė, tai nereiškia, kad toliau jau neberta bandyti. Nėra jokio limito siekiant pagerinti savo sveikatą.

Galiausiai, žmonės dažnai bando numesti svorio nekeisdami gyvenimo būdo. Jie mano, kad gali valgyti ką nori, kol sudegina daugiau kalorijų nei suvartoja. Tačiau taip nėra. Jei norite numesti svorio ir jį išlaikyti, turite pakeisti savo mitybą ir mankštos įpročius, kurių galėtumėte laikytis ilgą laiką.

Pinigų išmetimas į balą perkant brangų sporto inventorių. Neskubėkite pirkti naujų treniruoklių ar svarmenų. Geriau jau išbandykite paprastus pratimus, kurie nieko nekainuoja. Imami greitieji kreditai internetu dažnai nepasitarnauja kai kalba eina apie skolinimąsi sporto įrangos pirkimui. Taip yra dėl to, kad kai kurie žmonės paprasčiausiai paskui tos įrangos nebenaudoja.

Kokios yra per didelio svorio numetimo pasekmės?

Didelio svorio netekimas gali turėti keletą trumpalaikių ir ilgalaikių pasekmių sveikatai. Per trumpą laiką sunkus kalorijų apribojimas gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ir galvos svaigimą. Tai taip tai pat gali apsunkinti susikaupimą ir sukelti nuotaikų kaitą. Ilgainiui nuolatinis svorio metimas gali privesti prie netinkamos mitybos, o tai gali susilpninti imuninę sistemą bei padaryti organizmą imlesnį ligoms.

Tai taip pat didelio svorio netekimas gali sukelti raumenų praradimą, kaulų retėjimą ir organų pažeidimus. Be to, greitas svorio metimas dažnai nėra tvarus, o žmonės, kurie per greitai numeta svorio, dažnai labiau linkę jo priaugti vėliau. Dėl šių priežasčių svarbu adekvačiai balansuoti dietą su fiziniu aktyvumu. Tai padės išvengti pasekmių sveikatai, susijusių su per didelio svorio metimu.

Bandant numesti svorio nepatartina vartoti alkoholio. Alkoholiniai gėrimai turi daug kalorijų, o jų vartojimas gali privesti prie didelio riebalų kiekio prieaugio. Be to, alkoholis gali trukdyti mesti svorį, nes jis pablogina organizmo gebėjimą deginti riebalus. Dėl šių priežasčių, stengiantis numesti svorio, geriausia vengti alkoholinių gėrimų. Tuo labiau, kad jie tiesiogiai kenkia širdžiai bei smegenų veiklai.

Panašūs straipsniai