Žmonėms, kurie nesineš maisto į darbą, tačiau nori maitintis sveikas ir išsaugoti kūno linijas, dažnai kyla keistų klausimų. Pavyzdžiui, kaip artimiausioje kavinėje rasti bent jau pusiau dietišką patiekalą, nes netgi paprastos salotos ten būna užpilamos didžiausio galimo riebumo padažu. Padėtį sunkina ir tai, jei pasiryžtate valgyti taip, kad pietų porcijoje būtų ne daugiau, kaip 400-450 kcla.
Pati geriausia išeitis – neštis namuose pagamintą maistą. Tada galėsite tiksliai kontroliuoti ką ir kaip valgote. Jei biure nėra valgyklėlės su šaldytuvu ir mikrobangų krosnele, teks rinktis iš artimiausių kavinių meniu. Paprasčiau kalbant, mėginti išsirinkti, kuris blogis mažesnis.
Laimei, daugumoje kavinių siūlomas bent vienas patiekalas iš daržovių (salotos ar bent jau garnyras) ir žuvis arba neriebios mėsos patiekalas. Nekalbame apie įvairius kotletus ir mėsainius bei kotletus, kurių aprašymas skamba gražiai, tačiau sudėtyje daugiau batono nei prastos kokybės faršo. Renkantis svarbiausia sukaupti visas valios pastangas ir neužsisakinėti kaloringų patiekalų. Kitas pavojus, kuris jūsų tykos renkantis maistą – vienas ar du tie patys patiekalai gan greitai pabos. Vien nuo minties, kad tą patį valgį reikės valgyti mėnesių mėnesiais nupurto šiurpas. Teks pasukti galvą – galbūt retkarčiais nusižengti taisyklėmis, tik prašyti, kad maistą patiektų be riebių patiekalų, ar neimti mėsos, o pietums pasitenkinti sriubos lėkšte ir užkąsti duona. Pastarasis patiekalas vargu ar viršys 400-500 kcal.
Atminkite ir mažą gudrybę. Pietums suvalgysite mažiau, jei tarp pusryčių ir pietų ką nors užkąsite. Atsineškite geriamojo jogurto, sūrio, porą vaisių. Tik žiūrėti, kad užkandėlė būtų nekaloringa. Šiam tikslui visiškai netinka arbata su bandele – vienoje baldelėje gali būti virš 1000 kcal. Jei metate svorį, tai daugiau nei sau leidžiate pietums. Kita bėda po saldaus užkandžio – apetitas vėl atsiras po poros valandų.
Jei nebegalite be saldumyno, suvalgykite nedidelį saldainį, juodojo šokolado gabalėlį. Galima tiesiog atsigerti pieno.