Gana dažnai stiprus stresas – artimo žmogaus netektis, skyrybos, darbo praradimas – sumažina kūno svorį. Kartais riebalai dega taip sparčiai, kad žmogus per savaitę netenka 3-4 kilogramų.
Tokie pokyčiai siejami su keliomis priežastimis. Pirmiausia maistas. Žmogus, kuris patiria didelį stresą ar susijaudinimą, pamiršta apie maistą. Jis tiesiog nejaučia alkio. Be to, kai apima nerimas, žmonės paprastai tampa dirgliais, daro daugiau nereikalingų judesių. Taip suvartojama daugiau kalorijų nei įprastai. Kai kurie mokslininkai netgi teigia, kad kalorijų daugiau deginama ir dėl pačios stresinės būklės, nes organizmas gamina daugiau hormonų ir greitėja medžiagų apykaita. Be to, susijaudinęs organizmas išskiria gana daug adrenalino, kuris taip pat skatina metabolizmą ir papildomų kalorijų deginimą.
Žinoma, ieškoti kur patirti stresą ir metant svorį taip atsisakyti dietų bei protingai suderinto raciono niekas nesiūlo. Tuo labiau, kad mokslininkai įrodė ir kitą faktą – nors trumpalaikis stresas mažina kūno apimtis, ilgalaikis tik padeda kauptis nereikalingiems riebalams. Tam egzistuoja paprastas mokslinis paaiškinimas. Kai žmogus patiria stresą, didėja hormono kortizolio gamyba. Būtent kortizolis atsakingas už riebalinio sluoksnio, ypatingai pilvo srityje, didėjimą. Be to, šis hormonas didina cukraus kiekį kraujyje, tuo pačiu organizmas gamina daugiau insulino, kuris taip pat skatina antsvorį.
Be to, kai stresas ir nerimas tampa ilgalaikiu reiškiniu, tai skatina persivalgymą, kas taip pat nepadeda lieknėti.