Senstant išsaugoti raumenų nepavyks

Milijonai žmonių visame pasaulyje prakaituoja sporto salėse, nes viliasi, kad jiems pavyks ne tik sulieknėti, bet ir priauginti, ar bent jau išsaugoti, jaunystėje išpuoselėtus raumenis. Tuo pačiu jie viliasi tarsi išsauogti jaunystę, ar bent jau fizinę formą, kuri buvo prieš kelis dešimtmečius.

Tačiau tiesa tokia, kad reguliarios treniruotės žmogui nepadeda išsaugoti raumenų, rašo „The Daily Mail“ ir tikina, kad jėgų ir raumens audinio mažėjimas visiškai natūralus procesas.

Lafboro universitete dirbantis profesorius Džemis Timonsas pabrėžia, kad raumenys nyksta ne dėl to, jog jiems trūksta fizinio krūvio, o dėl to, kad tai natūralaus senėjimo proceso dalis. Kita bloga žinia pradedantiems kultūristams – maždaug ketvirtadalis visų žmonių raumenų masės negali užsiauginti dėl genetikos.

Dar blogiau tai, kad maždaug 9% žmonių, kurie aktyviai treniruojasi, dėl padidinto krūvio didėja kraujospūdis, o daliai netgi padidėja diabeto rizika. Mokslininkai sako, kad vietoj to, kad prakaituotumėte sporto salėje, geriau gerai išsimiegokite ir teisingai maitinkitės.

Panašūs straipsniai