Sąžinė grauš mažiau, jei persivalgysite brangiais patiekalais

Nėra naujiena, kad žmonės, kai gauna prieigą prie švediško stalo, paprastai persivalgo ir suvartoja kur kas daugiau kalorijų nei paprastai. Vėliau tokius piliečius kankina sąžinė ir graužatis, kad dieta ir mėginimas laikytis sveikos mitybos principų buvo taip niekingai sužlugdytas.

Kornelio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad kaltės dėl persivalgymo jausmas priklauso nuo kainos, kurią žmogui teko sumokėti už švedišką stalą. Naujame tyrime dalyvavo 139 savanoriai. Jų vidutinis svoris 82,38 kilogramo. Apie eksperimentą rašo „The Daily Mail“.

Eksperimento dalyvius mokslininkai pakvietė į restoraną, kuriame buvo padengtas švediškas stalas. Savanorius padalino į dvi grupes. Pirmoji pietavo už 8 JAV dolerius. Antrosios biudžetas buvo tik 4 JAV doleriai. Tyrimo išvada – savanoriai, kurie pietavo už mažesnę sumą, dažniau skundėsi, kad juos kamuoja fizinis diskomfortas dėl persivalgymo nei tie, kurie mokėjo 8 JAV dolerius.

Mokslininkai sako, kad kai žmogus sumoka už švedišką stalą, jis stengiasi, kad išlaidos „atsipirktų“. Psichologiškai tai reiškia, kad pilietis, kuris mokėjo mažiau pasąmoningai nori suvalgyti kuo daugiau, kad jo išlaidos būtų padengtos. Žmogus, kuris mokėjo daugiau, tuo pačiu skaičiuoja, kad jam reikia suvalgyti mažiau, kad jo investicija atsipirktų.

Mokslininkai žmonėms, kuriems tenka ugdyti valią maitinantis prie švediško stalo, siūlo mokėti brangiau ir rinktis sveikus produktus. Taip tikimybė, kad išlaikysite geras kūno linijas, padidės.

Panašūs straipsniai