Raumenų masės auginimas naudojant maisto papildus sportui: greitesnio progreso garantas ar bereikalingas pinigų švaistymas?

Daugelis sportuojančiųjų naudoja vienokius ar kitokius maisto papildus. Tačiau deja, daugelis iš Jų nesulaukia trokštamo rezultato apie kurį taip svajoja. Pagrindinės to priežastys gali būti paprastos: vartotojas dažniausiai taip stipriai įsitikinęs maisto papildų efektyvumu, kad pamiršta pačius svarbiausius aspektus susijusius su raumeninės masės auginimu, kaip mityba ir tinkamos treniruotės. Perfectbody.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti didžiulį maisto papildų sportininkams pasirinkimą, tačiau pagrindinis mūsų šio straipsnio tikslas yra apšviesti Jus apie viską, kas svarbiausia auginant  raumenų masę.

Mes Jūsų nebandysime įkalbinėti pirkti iš mūsų ar įtikinti apie maisto papildų efektyvumą ar atvirkščiai. Mūsų tikslas – įtikinti Jus, kad maisto papildai be efektyvių treniruočių ar gerai subalansuotos mitybos neatneš išsvajotų rezultatų. Stebuklingų piliulių nėra. Tačiau turint pagrindus, kaip gera mityba ir treniruotės, jos gali ženkliai paspartinti raumeninės masės auginimo procesą.

Taigi, tarkime jau turite susidarę mitybos planą ir efektyvias treniruotes. Kokie sporto papildai labiausiai tiktų raumeninės masės auginimo periodu? Tai priklauso nuo to, ką dažniausiai valgysite ir kokias specifines treniruotes taikysite. Pradedant nuo mitybos, jeigu jaučiate, kad joje trūksta šiek tiek baltymų, turėtumėte naudoti proteinų kokteilius. Jeigu jaučiate, kad trūksta angliavandenių  ir tų pačių baltymų, turėtumėte vartoti gainerius. Šie produktai puikiai užkamšys Jūsų mitybos spragas. Taip pat, juos naudoti labai patogu ir greita. Kodėl pirma prakalbome apie šiuos produktus? Todėl, kad jie suteikia svarbiausių maistinių medžiagų kaip baltymai, angliavandeniai ir naudingosios kalorijos. Kaip ir minėjome, svarbiausia mityba. Niekas raumeninės masės neaugina taip efektyviai, kaip kalorijos. Jos yra pagrindinis mūsų kuras ir tai, kas verčia statyti naujus raumenis. Kai kalbame apie kalorijas, neturime omenyje valgyti ar vartoti viską, kas turi jų, kadangi kalorija kalorijai nelygi.  Pradėkime nuo to, kad 80 kg sveriantis vyrukas turėtų gauti apie 3500 kcal per dieną. Turėtumėte pasiskirstyti taip, kad gautumėte apie 30% kalorijų iš baltymų, 55% iš angliavandenių ir 15% iš riebalų. Jeigu Jums sunku gauti pakankamą kiekį baltymų ar angliavandenių, o ypač pakelti suvartojamą kalorijų kiekį iki rekomenduojamos normos, turėtumėte naudoti minėtus produktus. Kiti maisto papildai, kaip amino rūgštys, vitaminai, kreatinas ar testosterono skatintojai turėtų būti kaip antrinis Jūsų pasirinkimas arba priedas prie baltyminių kokteilių ar gainerių.

Ar verta naudoti maisto papildus turint nepriekaištingą mitybą ir treniruotes?

Taip. Tačiau tokiu atveju, tokie papildai kaip baltymai ar gaineriai nebevaidins svarbios rolės arba gali net pakenkti Jūsų rezultatams. Kalorijų perteklius gali paversti Jus „raumeningu rubuiliu“, o daugelis iš mūsų to tikrai nenorime, jau nekalbant apie baltymų perteklių, kas gali išsekinti Jūsų organizmą dėl per didelio nitrogeno išsiskyrymo ir sukelti didžiulio nuovargio simptomus. Per didelis nitrogeno išsiskyrimas taip pat gali pakenkti Jūsų organams. Taigi, geriausias variantas tokiu atveju būtų atsisakyti šių papildų ir geriau papildomai naudoti tokius produktus kaip amino rūgštys, kreatinas, vitaminai mineralai ar kt.

Panašūs straipsniai