Pradėjo mažėti potencija – kaip peržiūrėti mitybą ir keisti racioną

Maisto produktus, didinančius impotencijos riziką, įvardijo endokrinologė Marija Bakutina ir urologas Huseinas Sadykovas. Į šį sąrašą buvo įtraukti produktai su dideliu cukraus ar fruktozės kiekiu ir greitas maistas.

Nereikia net sakyti, kad mažėjanti potencija ypatingai didelis psichologinis smūgis kiekvienam vyrui.

Tačiau maisto poveikis būna gana netikėtas ir ne tik dėl standartinių dietologų paaiškinimų, tokių, kaip dėl riebaus maisto užsikemšančias kraujagysles ir dėl sutrinkančią kraujotaką.

Pasak H. Sadykovo, saldymedis pavojingas tuo, jog gali blokuoti fermentą, atsakingą už androstenediono pavertimą testosteronu. Paprasčiau kalbant, organizmas tiesiog negali iki galo gaminti už „vyriškumą“ atsakingų hormonų.

Kitos bėdos kyla dėl patiekalų sudedamųjų dalių. Nuolat vartojamas greitas maistas sukelia druskos, riebalų ir angliavandenių perteklių organizme. Piktnaudžiavimas tokiu maistu sukelia nutukimą, padidina cholesterolio, hormono prolaktino ir estrogeno kiekį kraujyje, taip pat aterosklerozę ir testosterono gamybos sumažėjimą. Tai sukelia impotenciją.

„Įrodyta, kad pavalgius greito maisto testosterono lygis per valandą sumažėja 25 procentais ir išlieka sumažėjęs dar keturias valandas“, – sakė M. Bakutina.

Žinoma, nieko nenutiks, jei riebius mėsainius ir kebabus valgysite retkarčiais. Jei sveikas, nuolat judantis ar sportuojantis ir mitybą prisižiūrintis žmogus ryte užkrims burgerio, tai vakare jo gyvenimo draugė nieko nepastebės. Tačiau jei kebabas ir majonezas bei kepintas aliejus taps nuolatine gyvenimo dalimi sėdint prie kompiuterio, gyvenimo draugė gali pradėti žvalgytis į kaimyną.

Plačiau apie sveiką maistą, dietas, mitybos valgiaraščius ir konkrečius mitybos planus rasite los.lt klube.

Panašūs straipsniai