Pluoštinių kanapių aliejaus nauda organizmui

Kanapių aliejus – tai nepaprastai naudingas produktas mūsų organizmui. Šalto spaudimo technologijos dėka, iš kanapių sėklų aliejus yra išgaunamas mechaniniu būdu. Nuo pluoštinių kanapių sėklų aliejaus neįmanoma apsvaigti, nes šios rūšies kanapėse nėra tetrahydrokanabinolio (THC), kuris suteikia medžiagai psichotropinį poveikį. Kanapių sėklos yra vertinamos dėl daugybės riebiųjų rūgščių bei augalinės kilmės riebalų, turinčių didelę naudą mūsų organizmui. Pluoštinių kanapių aliejuje daug vitaminų, magnio, kalcio bei daugybė kitų, sveikai kūno veiklai reikalingų medžiagų: sustiprėja imunitetas, pagerėja medžiagų apykaita, kraujotaka bei slopinamas raumenų, sąnarių skausmas.

Odos sveikata

Aliejus, kurį išgauname iš pluoštinių kanapių sėklų yra labai maistingas bei naudingas mūsų odos sveikatai. Jame esantys vitaminai bei riebiosios rūgštys palaiko odos sveikatą, leidžia jai kvėpuoti bei padeda kovoti su spuogais ir inkštirais. Mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad kanapių sėklų aliejuje yra nepaprastai daug sveikųjų aliejų bei riebiosios rūgščių, todėl jis yra vienas geriausių odos produktų, saugantis ją nuo uždegimų bei padedantis išlaikyti ją švelnią ir jaunatvišką. Kanapių sėklų aliejus sustiprina odą bei padeda jai kovoti su įvairiomis infekcijomis. Ši medžiaga padeda kovoti su tokiomis odos ligomis kaip egzema, dermatitas, psiorazė bei daugybė kitų. Aliejuje yra daug omega-3 ir omega-6 naudingų riebalų (net kelis kartus daugiau nei žuvyje) bei kitų naudingų medžiagų, padedančių apsaugoti ir sustiprinti odą.

Smegenų veiklos gerinimas

Tinkama smegenų veikla reikalauja daug sveikų riebalų. Kaip jau minėjome, kanapių sėklų aliejus – tai vienas geriausių riebiųjų rūgščių, vitaminų bei kitų naudingų medžiagų šaltinis, todėl ne tik padeda palaikyti nepriekaištingą odos sveikatą, bet ir gerina sveiką, stabilią smegenų veiklą. Mokslinio tyrimo metu buvo pastebėtas, pelėms duotas kanapių sėklų ekstraktas apsaugojo smegenis nuo uždegimo. Nors kanapių sėklų įtaka žmogaus smegenų veiklos gerinimui dar nėra pakankamai ištirta, šios medžiagos nauda mūsų organizmui yra neginčijama.

Širdies sveikata

Kanapių sėklų aliejuje esančios maistinės medžiagos taip pat padeda palaikyti stabilią širdies veiklą. Jame esančios omega-3 bei omega-6 rūgštys padeda mažinti kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį, kraujo tirštumą ir krešėjimą, dėl ko sumažėja infarkto bei kraujagyslių ligų rizika. Nors dar nėra pakankamai tyrimų, patvirtinančių Kanapių aliejaus naudą širdies sveikatai, jame esančios riebiosios rūgštys bei vitaminai taip pat yra sutinkami dažniausiai daktarų rekomenduojamuose maisto produktuose, o medžiagos nauda visam organizmui yra patvirtinta ir neginčijama.

Bendra aliejaus nauda organizmui

Kanapių aliejuje yra daugybė maistinių medžiagų, kurios gali padėti pakeisti ir sureguliuoti mitybą. Naudojamas kaip maisto papildas, jis suteikia organizmui reikiamų riebalų bei vitaminų. Kanapių sėklų aliejus vartojimas leidžia geriau pajausti sotumo jausmą, todėl jis gali būti pagalbinė priemonė norintiems numesti svorio. Aliejuje esančios maistinės taip pat padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, todėl jis yra puikus maisto papildas sergantiems cukralige.

Kur naudoti kanapių aliejų?

Yra daugybė būdų kaip galite panaudoti kanapių aliejų. Jis puikiai tinka kovoti su sveikatos ligomis ar mažinti skausmą, bet kaip ir kur ji derėtų naudoti?

Veido odos priežiūra

Kanapių aliejus yra dažnai naudojamas kaip drėkinimo priemonė sausai, sudirgusiai odai. Itrinus rankas aliejumi ir atidžiai ištepus veidą pamažu pašalinsite odos sveikatos problemas ir grąžinsite jai jaunatviškumą.

Maisto gamyba

Kanapių sėklų aliejus puikiai tinka pagardinti sriubą, skrebučius ar salotas, tačiau netinka maisto gamybai aukštoje temperatūroje, nes tokiame gaminimo procese netenkamą daug naudingų aliejaus medžiagų.

Maisto papildas

Kaip jau minėjome, kanapių sėklų aliejų taip pat galima naudoti kaip maisto papildą. Paprasčiausiai išgėrus porą šaukštų aliejaus per dieną, jūs pagerinsite medžiagų apykaitą, sustiprinsite imunitetą bei apsaugosite organizmą nuo įvairiausių ligų.

Įsigyti kanapių sėklų aliejaus galite puslapyje: https://www.hempus.lt/produktas/kanapiu-aliejus/

Panašūs straipsniai