Pjeras Dukanas įvardino produktus, kurie nerekomenduojami nėščiosioms

Žinomas prancūzas dietologas Pjeras Dukanas, kurio vardu pavadinta viena iš populiariausių pasaulio dietų, pareiškė, kad besilaukiančios moterys neturėtų vartoti bulvių traškučių, bulvių fri ir kai kurių kitų maisto produktų. Dauguma patarimų nėra naujiena, tačiau būsimiems tėvams verta juos dar kartą prisiminti.

„Be jau įvardintų bulvinių patiekalų, reikia vengti gaminių iš baltų aukščiausios kokybės miltų ir visko, ko sudėtyje yra cukraus. Taip pat maisto, kurio glikemijos indeksas aukštas. Pavyzdžiui, vietoj baltųjų ryžių geriau rinktis rudus, grubiai maltus miltus. Ypatingai verta saugotis 4-5 nėštumo mėnesį, nes tada vaisius gali būti labiausiai pažeidžiamas“, – sakė P.Dukanas.

Dietologas pabrėžė, kad kiekviena mama turėtų sukaupti valią ir būtent šiuo laikotarpiu sekti ką valgo.Jis netgi pasiūlė ginekologams, kurie stebi būsimas mamas, įtraukti jo patarimus į privalomų rekomendacijų sąrašą ir kiek galima sumažinti vadinamų greitųjų angliavandenių vartojimą.

„Džiaugiuosi, kad dabar lengvai gaunami tokie produktai, kaip avižinė košė, duona iš rupių miltų. Esmė glikemijos indeksas, kurie greitai padidina cukraus kiekį kraujyje. Būtent cukraus šoktelėjimai kraujyje gali pakenkti vaisiui. Glikemijos indeksas skaičiuojamas nuo 0 iki 100. Pavyzdžiui, baltos duonos 85. Tai reiškia, kad gliukozė į kraują pateks ypatingai greitai. Dėl tos pačios priežasties negerkite vaisių sulčių. Geriau valgykite vaisius“, – pabrėžė dietologas.

Dukano dieta iki šiol laikoma viena populiariausių svorio mažinimui skirtų mitybos sistemų. Tiesa, kai kurie dietologai ją kritikuoja kaip dietą, kuri gali sukelti sveikatos problemų.

Šaltinis parents.ru

Panašūs straipsniai