Persivalgymą lemia ne fiziologija, bet psichologija

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai įsitikinę, kad jei žmogus nuolat persivalgo priežasčių reikia ieškoti ne kūno tyrimuose, bet psichologijoje. Ekspertai įvardina ir kodėl taip mano – vaikystėje žmonės maitinasi teisingai.

Dauguma mažų vaikų niekada nepersivalgo, nes jie nieko neima į burną tada, kai nejaučia alkio, rašo „INNOV“.

Tačiau augant mūsų požiūris į maistą kinta. Valgome ne tik tada, kada esame alkani. Žmonėms, kurie nepastebi kiek valgo, mokslininkai siūlo visus užkandžius rašyti į dieninį. Tam tinka bet kokia užrašų knygutė ir net mobilus telefonas. Užrašinėti reikia ne tik kada ir kokius produktus valgėte, tačiau ir tai, kokia tuo metu buvo jūsų emocinė būklė. Taip pat verta pasižymėti, kokių maisto produktų nuolat norite – galbūt nuo kažko esate priklausomi. Taip bus paprasčiau suprasti kodėl negalite sulieknėti ir kiek realiai suvartojate maisto.

Beje, tyrinėtojai iš Brigmano Jango universiteto žmonėms, kurie nori numesti svorio, siūlo nebeskaičiuoti kalorijų. Mokslininkai pastebėjo, kad kur kas paprasčiau bus skaičiuoti suvalgomo maisto kąsnius. Eksepertai tikina, kad ši metodika efektyvi. Eksperimento dalyviai, kurie maisto kiekį reguliavo kąsniais, o ne kalorijomis, per mėnesį numetė apie du kilogramus, nors jų racionas nekito. Nebuvo atsisakoma vienų ar kitų produktų.

Panašūs straipsniai