Paleo dieta netinka žmonėms, kurie daug juda

Dietologia tikina, kad vadinamoji paleodieta netinka žmonėms, kurie aktyviai gyvena ir sunaudoja palyginti daug kalorijų. Šiuo metu paleo dieta, kai imituojamas urvinio žmogaus mitybos būdas populiarėja.

Jos filosofija – maitintis taip, kaip mito mūsų protėviai iki atsirandant žemdirbystei. Kai kurie specialistai tikina, kad tik žmogui pradėjus pačiam auginti maistą ir jį termiškai apdoroti, į mūsų organizmą pateko kenksmingos medžiagos. Kalbant liaudiškai, paleo dieta siūlo atsisakyti daug angliavandenių turinčių rafinuotų maisto produktų.

Taip pat rekomenduojama nevartoti ankštinių augalų, aliejaus, pieno produktų, grūdinių kultūrų. Pagrindiniai maisto produktai, kuriais reikia misti, tai mėsa, uogos ir daržovės. Kai kurie profesionalai tikina, kad tai eilinė madinga dieta, kurios banga greitai praeis.

Tačiau dietologai įspėja, kad šis mitybos būdas netinka žmonėms, kurių gyvenimo būdas gana aktyvus – sportininkams, dirbantiems fizinį darbą. Paleo dieta tai vadinamojo „biurų planktono“ – žmonių, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia prie kompiuterio monitorių – pasirinkimas.

Visgi įdomu tai, kad kai Jungtinės Amerikos Valstijose grupė mokslininkų paskelbė, kad paleo dieta nenaudinga, o gal net žalinga organizmui, tai sukėlė visuomenės ir net kai kurių nepriklausomų dietologų pasipiktinimą, rašo „ABC News“. Klinikiniai tyrimai nevienareikšmiški. Pavyzdžiui, Lorenas Kordenas iš Kolorado universiteto sako, kad šis mitybos būdas mažina kraujo spaudimą, gerina diabetikų rodiklius.

Tačiau Devidas L. Kazas, Jeilio tyrimų centro vadovas sako, kad klausimas ar pati dieta yra racionali ir vargu ar turi ką nors bendro su pirmykščio žmogaus mityba. Mokslininkas pateikia ir savo argumentus. Urviniai žmonės buvo rinkėjai ir daugiausia mito augalais, o ne dietine mėsa, kaip siūlo paleo dietos šalininkai. Kitas argumentas prieš – šiuolaikinė mėsa nepanaši į tą, kurią sugebėdavo gauti mūsų protėviai. Pavyzdžiui, laukinio mamuto mėsos negalima lyginti su kultūrinėmis sąlygomis išauginta kiauliena. Be to, kaip siūloma, atsisakius dalies produktų kyla osteoporozės grėsmė, nes truks kūnui reikalingų medžiagų.

Panašūs straipsniai