Paleo dieta gali lemti nutukimą ir diabetą

Paleo dieta, kurios pagrindas didelis riebalų kiekis, šiandien sparčiai populiarėja. Ją aktyviai reklamuoja Holivudo garsenybės, jos laikantis lieknėjama realybės šou. Įdomu tai, kad mokslinio pagrindimo, kodėl ši dieta efektyvi, nėra

Dar blogiau, paskutiniai Melburno universiteto mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad ji netgi žalinga, rašo „Deccan Chronicle“.

Ji ypatingai pavojinga tiems, kurie jau turi antsvorį ir gyvena nejudriai. Mokslininkai tyrė žiurkes, kurios turėjo viršsvorį ir kurioms buvo diagnozuota priešdiabetinė būklė. Graužikus suskirstyti į dvi grupes. Pirmosios racione buvo daug riebalų ir mažai angliavandenių, kitą tiriamųjų grupę maitino kaip įprasta.

Per du mėnesius grupėje, kuri laikėsi paleo dietos, gyvūnai vidutiniškai priaugo 15% svorio. Pavyzdžiui, žmogus, kurio svoris 80 kg. laikydamasis panašaus raciono, būtų pasunkėjęs 12 kg.

Mokslininkai žmonėms, kurie turi bėdų su anstvoriu ir tiems, kuriems jau buvo diagnozuota priešdiabetinė būklė, rekomenduoja rinktis ne paleo, bet Viduržemio dietą.

Panašūs straipsniai