Obuolių iškrovos diena

Obuoliai įtraukti į daugelio mažo kaloringumo dietų meniu. Populiarios ir obuolių iškrovos dienos. Pastarųjų sukurta keletas skirtingų variantų.

Vienas iš šių vaisių privalumų tai mažas kaloringumas. 100 gramų obuolių tik 47 kcal. Tai reiškia, kad jų galima suvalgyti pakankamai daug, o energijos, kuri virsta lašinukais ant pilvo ir šlaunų, negausite. Kitas vaisių, o ne sulčių, dietų privalumas tas, kad vaisiai ir daržovės turi ląstelienos, kurios nelieka išspaudus sultis. Be to, oboliuose daug organinių rūgščių, kurios skatina medžiagų apykaitą.

Obuolių iškrovos dienos metu organizmas gauna mineralinių druskų, vitaminų B. Sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje, netgi padedama odai atsikratyti mažų uždegimų.

Paprastai tokia iškrova tęsiasi 1-2 dienas per savaitę. Vidutiniškai netenkama 1-1,5 kg. Valgyti galima ne tik obuolius, bet ir kitus produktus.

Obuoliai
Iškrovos dienai reikia 1.5-2 kg obuolių. Rekomenduojama rinktis vaisius žalia odele. Taip pat reikia išgerti 1,5 litro vandens. Šį kiekį galima papildyti nesaldinta arbata. Keletą obuolių galite iškepti. Vaisius siūloma suvalgyti per 5-6 kartus. Kaip paskirstyti racioną suskaičiuoti gana lengva – pagal vaisių kiekį.

Obuoliai ir varškė
Kitas iškrovos dienos variantas kai šalia vaisių valgoma varškė. Daugeliui šis variantas priimtinesnis, nes pieno produktuose gana daug baltymų, kurie mažina alkio jausmą. Obuoliai atvirkščiai, norą valgyti ir užkandžiauti dažnai tik didina. Tačiau varškės riebumas negali viršyti 5%.

Šalia 1-1,5 kg obuolių per 5-6 kartus suvalgoma pusė kilogramo varškės. Vidutiniškai per dieną prarandama 0,5-1 kg svorio.

Obuoliai ir kefyras
Pagal šį dietos variantą racioną galima papildyti raugintais pieno produktais. Šiuo atveju tai litras kefyro per parą. Obuolių norma tokia pat 1-1,5 kg. Be kefyro dar reikia išgerti litrą vandens arba nesaldintos arbatos. Valgyti keletą kartų per dieną. Iš obuolių ir kefyro galima paruošti koktelius. Dalį obuolių galima kepti.

Obuoliai ir medus
Šis iškrovos dienos variantas pradžiugins saldumynų mėgėjus. Prie to paties obuolių kiekio (1-1,5 kg) leidžiama suvalgyti tris arbatinius šaukštelius medaus. Vandens ir arbatos gerti iki dviejų litrų per dieną. Medų galima dėti į arbatą. Galima valgyti atskirai.

Obuolių sultys
Tinka obuolių sultys be cukraus. Geriausia, jei jos bus jūsų gamybos – tiesiog išspaustos iš sode augančių ar pirktų vaisių. Gerti po stiklinę kas dvi valandas. Jei norite ne tik numesti svorį, bet ir išvalyti organizmą, po išgertų sulčių išgerkite ir po arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.

Obuoliai ir salierai
Numesti svorio padės ir toks vitaminizuotas gėrimas – išspauskite sultis iš 6 didelių obuolių ir dviejų salierų stiebų. Pridėkite ir vieną citriną. Šis koktelis per pusę atskiedžiamas vandeniu. Gerti kas kelias valandas.

Obuolių kompotas
Tai obuolių nuoviras. Keletą vaisių nuplaukite ir supjaustykite. Išpjaukite sėklas, tačiau palikite žievę. Obuolius užpirkite 1,5 litro vandenis ir virkite 5 minutes. Nuovirą išgerkite per dieną. Galite suvalgyti ir virtus griežinėlius.

Šalutinis poveikis
Obuolių dietos negalima imtis sergantiems cukriniu diabetu, opalige ir tiems, kurių skrandžio rūgštingumas padidėjęs.

Atsiliepimai
Obuolių iškrovos dieną bandžiusių žmonių atsiliepimai apie šį metodą teigiami.

Panašūs straipsniai