Nutukimą vienas žmogus gali perduoti kitam

Mokslininkai nustatė, kad nutukimą vienas žmogus gali perduoti kitam. Tai ne mokslinė fantastika, o vieno iš mokslinių tyrimų išvada.

Tyrinėtojai nustatė, kad dažnai dėl antsvorio kalta sutrikusi žarnyno mikroflora. Spėjama, kad bakterijos gali gyventi ne tik žarnyne, bet išlikti supančioje aplinkoje ir taip iš vienų žmonių patekti į kitų žmonių organizmą. Apie šitą atradimą rašo „The Daily Mail“. Kai šie parazitiniai mikrobai patenka į organizmą, jie pradeda naikinti žmogaus mikroflorą ir keičia virškinimo procesus taip, kad užkrėstas žmogus pradeda tukti.

Mokslininkai šias išvadas padarė tada, kai atrado, jog kai kurios organizme gyvenančios bakterijos gali tapti sporomis ir taip gana ilgą laiką išgyventi už kūno ribų. Be to, sporos – miegančios bakterijos – gana ilgai gali gyventi virškinimo trakte. Dar daugiau, nustatyta, kad maždaug trečdalis žmogaus kūne gyvenančių bakterijų gali tapti sporomis ir taip migruoti tarp žmonių. Apie tokį mikrofloros perdavimo būdą anksčiau nebuvo jokių duomenų.

Tiesa, mokslininkai turi ir gerą žinią. Nebūtinai su miegančiomis bakterijomis perduodamos ligos. Gali būti, kad taip žmonės dalinasi ir sveikata – vienas kitam perduoda bakterijas, kurios atlieka naudingas funkcijas.

Mokslininkai teigia, kad maždaug du procentai kūno svorio priklauso nuo virškinamojo trakto bakterijų. Dabar tyrėjai planuoja šifruoti mikrobų genofondą ir atlikti tyrimus su laboratoriniais gyvūnais.

Panašūs straipsniai