Tyrimais ne kartą įrodyta, kad tinkami sportiniai gėrimai gerokai padidina treniruočių efektyvumą. Juos naudojant galima pasiekti kur kas geresnių rezultatų nei į mitybą kreipiant mažai dėmesio.
Nors šiandien specializuotose parduotuvėse siūlomas gigantiškas įvairių sportininkams tinkamų maisto papildų asortimentas, atidžiau patyrinėjus paaiškėja, jog jie nėra „stebuklingi“ ir ypatingai naudingi. Dar blogiau, dėl didelio cukraus kiekio ir įvairių cheminių priedų gali būti netgi žalingi. Be to, kai tik pradėsite domėtis iš ko pagaminti šie priedai, paaiškės, kad dalis gėrimų, kurie gali pakeisti siūlomus specializuotose parduotuvėse, guli mums panosėje.
Pienas
Pienas ir pieno produktai sportininkams ypatingai vertingi, nes juose puikus natrio, angliavandenių ir baltymų balansas. Tai treniruotės metu kūnui padeda išsaugoti skysčius. Dėl tos pačios priežasties pienas tinka kaip organizmo atstatymo priemonė po sunkios treniruotės ar didelio fizinio krūvio.
Mokslininkai ištyrė ir kaip veikia nuriebalintas ir sojos pienas. Paaiškėjo, jog ir šie produktai tinkami atsistatymui, nes padeda į raumenis pernešti maistines medžiagas.
Mineralinis vanduo
Seniai žinoma, kad paprastame geriamame vandenyje tirpsta druska ir daug geriant treniruotės metu organizmas praranda dalį naudingų medžiagų. Dėl to sportininkams rekomenduojama gerti mineralinį, o ne paprastą, vandenį.
Kava
Kavoje yra ne tik kofeinas ir kitos medžiagos, kurios dirgina nervinę sistemą ir skatina budrumą bei aktyvumą. Gėrime yra gan didelis kiekis riebalinių rūgščių, kurios padeda kraujotakai. Jei nekamuoja aukštas kraujo spaudimas ar širdies ritmo sutrikimai, kartais kavos puodelis gali veikti kur kas efektyviau, nei brangūs specializuoti gėrimai, kuriuos siūlo vartoti prieš pradedant sportuoti. Tačiau reikia žinoti tai, kad prieš sportuojant išgėrus kavos, treniruotės metu teks išgerti didelį kiekį skysčio, geriau mineralinio nei paprasto vandens, nes kava – stiprus dehidratatorius.
Žalioji arbata
Daugelis specializuotų sporto papildų gamintojų siūlo pirkti vadinamuosius antioksidacinius gėrimus, kurie palengvinta deguonies kelionę į raumenis. Tačiau tą patį gali padaryti paprasta žalioji arbata. Tačiau ją reikia plikinti silpnesnę nei geriant už stalo valgio metu. Dėl per didelės veikliųjų medžiagų koncentracijos treniruotės metu gali prasidėti dehidratacija – spartus skysčių praradimas.
Kisielius
Kisielius tai gėrimas, kurio pagrindas krakmolas ir fruktozė. Tai klasikinis maistinis kompleksas, naudojamas atsistatymui po treniruotės. Krakmolas ir fruktozė skildami organizmui suteikia pakankamai vadinamų greitųjų angliavandenių, kuriuos skaldant apsirūpinama energija. Atidžiau patyrinėjus paaiškėja, kad kisieliaus sudėtis panaši į brangių sportinių kokteilių.
Šaltinis: „Trendymen.ru“