„Naktinis“ pienas gali sumažinti nerimą ir nemigą

„Naktiniu“ vadinamas ne tas pienas, kuris geriamas prieš einant miegoti, o tas, kuris tamsiu paros metu melžiamas fermoje. Pietų Korėjos mokslininkai nustatė, kad tokiame gėrime daug triptofano ir melatonino. Tai medžiagos, naudojamos ir vaistuose.

Pienas, kuriame daug melatonino ir triptofano, padeda lengviau užmigti ir tuo pačiu mažina nerimą. Kaip rašo „The Hindustan Times“, šis maisto produktas gali pagelbėti kai kurių psichologinių ir fiziologinių problemų.

Melatoninas tai hormonas, kuris reguliuoja miego ir būdravimo ciklą. Trrptofaną organizmas gali perdirbti į serotaniną ir melatoniną. Ekspertai atliko tyrimus su gyvūnais. Graužikams davė vandenį, kuriame buvo ištirpdyti trankvilizatoriai, diazepamas. Kita kontrolinė grupė girdyta naktį arba dieną primelžtu pienu. Vėliau gyvūnai dvidešimčiai minučių buvo talpinami į besisukantį cilindrą. Apsnūdusioms pelėms išsilaikyti tokiame cilindre buvo sunkiau nei žvalioms.

Mokslininkai pastebėjo, kad graužikai, kurie gėrė „naktinį“ pieną, iš cilindro iškrisdavo du kartus dažniau nei tie, kurie gėrė dieną primelžtą pieną arba vandenį. Be to, po valandos, kai maisto produktus organizmas jau buvo įsisavinęs, „naktinio“ pieno gėrikai buvo labiau apsnūdę nei tie, kurie gėrė dieną primelžtą pieną.

Panašūs straipsniai