Motyvacija sportuojantiems: ką reikia žinoti ir kaip jos neprarasti?

Priežasčių padėti sportuoti ar propaguoti aktyvesnį gyvenimo būdą yra ne viena ir ne dvi. Sportas  ne tik padeda atsikratyti papildomų kilogramų ir sutvirtinti kūną, bet ir sumažinti kraujospūdį, blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, onkologinių susirgimų riziką. Sportas stiprina kaulus, o kai kurie specialistai teigia, kad fiziškai aktyvesni žmonės mėgaujasi geresniu seksualiniu gyvenimu.

Visgi, kartais taip sunku prisiversti atsikelti nuo sofos ir įsispirti į sportinius batelius… Taigi, ką daryti, kad sportas netaptų savotišku jungu, atimančiu bet kokį gyvenimo džiaugsmą?

Motyvacija nelygi motyvacijai

Apie motyvaciją labai dažnai kalbama abstrakčiai ir tai didelė klaida. Reiktų žinoti, kad motyvacija skirstoma į dvi rūšis: vidinę ir išorinę motyvaciją. Pastaroji – tai aplinkinių, šeimos narių ar antrosios pusės skatinimas pradėti sportuoti ir palaikymas. Žmogus išties jaučiasi žymiai geriau, kai artimi žmonės jį supranta ir palaiko, tačiau kartais išorinė motyvacija gali tapti per rimtu „įsipareigojimu“. Gyvenime ir taip turime daugybę atsakomybių, todėl dar vienas papildomas įsipareigojimas prieš kitus gali tapti našta, iššaukiančia priešingą reakciją.  Tuo tarpu, vidinė motyvacija kyla iš žmogaus vidaus – jis savarankiškai nusprendžia padėti sportuoti ir išsikelia sau tikslus.  Tiesa, neprarasti šios motyvacijos sudėtinga, todėl labai svarbu žinoti kelis dalykus.

Kaip neprarasti motyvacijos?

Pradedant sportuoti labai svaru turėti TEISINGĄ tikslą. Kas tai yra? Jei pradėsite sportuoti dėl kažko kito, pavyzdžiui, dėl antros pusės, kuri nepagalvojusi leptelėjo, kad priaugote svorio, labai tikėtina, kad motyvacija greitai išgaruos. Atminkite, kad jūs sportuojate dėl savęs ir dėl savo geros savijautos, o ne todėl, kad kažkam įtikti. Be to, išsikeltas tikslas turėtų būti realus. Tikrai nereikia lygiuotis į garsius modelius ar kino žvaigždes, o štai stengtis kiekvieną dieną būti geresniu nei buvote vakar išties labai svarbu. Galiausiai niekas taip nepadeda neprarasti motyvacijos kaip rezultatai. Tad fiksuokite savo rezultatus – kartą per savaitę pasisverkite ir pasimatuokite apimtis. Dailėjančios kūno linijos neleis pamesti kelio dėl takelio. Be to, reiktų atminti, kad kartais svarbu save ir palepinti. Sportas neturi būti kančia, dėl kurios atsisakote visų jums džiaugsmą teikiančių dalykų. Žinoma, visur turi būti saikas.

Panašūs straipsniai