Mokslininkai tikina, kad vaikai, kurie iki pusės metų buvo maitinami motinos pienu, užauga kur kas paklusnesni ir geriau elgiasi nei vaikai, kurie kūdikystėje ragavo tik dirbtinius mišinukus.
Šios išvados padarytos stebint 1500 vaikų nuo 7 iki 11 metų, rašo „The Daily Mail“. Tyrimo duomenimis, kūdikiai, kuriuos krūtimi maitino tik pirmą mėnesį arba trumpiau, du kartus dažniau turi elgesio problemų nei vaikai, kuriuos mama savo pienu maitino pusę metų ar ilgiau.
Glazgo universiteto tyrėjai įvardina ir kitą motinos pieno privalumą – jis stiprina imunitetą, suformuoja virškinimui reikalingus žarnyno fermentus, netgi sumažina kai kurių vėžio formų atsiradimo tikimybę. Be to, toks maistas skatina smegenų veiklą ir tuo pačiu intelekto lygį bei gebą greitai mokytis. Tuo pačiu tai atsiliepia ir elgesiui.
Todėl mokslininkai rekomenduoja savo pienu kūdikius maitinti kuo ilgiau, nes čia suveikia dėsnis, kad mažos bėdos vaikystėje dažnai virsta didelėmis bėdomis žmogui užaugus. Pavyzdžiui, vaikiški sutrikimai, kuriuos laiku nustačius gana lengva koreguoti, palikti likimo valiai skatina agresyvumą. Dėl to vaikui sunku bendrauti su bendraamžiais, mažina jo savivartę ir taip tarsi įstumia į uždarą ratą, kai vaikais kaip vienintelį būdą įtvirtinti savo vietą kolektyve mato per agresiją. Dėl to paauglys gali tapti antisocialus