Moterims numesti svorį sunkiau nei vyrams

Moterims sunkiau atsikratyti nereikalingų riebalų nei jų draugams ir vyrams – tokią savo tyrimų išvadą paskelbė Aberdino ir Kembridžo universitetų mokslininkai, kurie tyrinėjo peles. „The Hindustan Times“, skelbdami tyrimų išvadas pabrėžia, kad moteriškos ir vyriškos giminės atstovai judėdami sunaudoja skirtingą kiekį energijos.

Tyrimo metu pelinams, kurie daug valgė ir mažai judėjo, visgi pavyko išvengti antsvorio, tačiau taip pat gyvenančios patelės užsiaugino riebalinį sluoksnį. Mokslininkai tokį skirtumą aiškina tuo, kad moteriškos ir vyriškos giminės smegenų dalis, atsakinga už energijos vartojimą, veikia skirtingai. Toje smegenų srityje gaminamas peptidas, kuris kontroliuoja apetitą ir tai, kiek energijos bus suvartojama kiekvienam kūno masės kilogramui.

Ši patelių smegenų dalis neskatino spartesnio energijos naudojimo ir neskatino fizinio aktyvumo. Netgi preparatai, kurie skatino šio hormono išsiskyrimą patelių nevertė daugiau judėti.

Mokslininkai įsitikinę, kad šios medžiagos taip pat veikia ir žmones. Praktinė tyrimų išvada – moterims ir vyrams reikia kurti skirtingus vaistus nuo nutukimo.

Panašūs straipsniai