Mokslininkai nustatė žalingiausias dietas

Australijos dietologų asociacija suskaičiavo, kad 54% suaugusių žmonių nepatenkinti savo svoriu, o 13% bent kartą gyvenime laikėsi dietos. Kaip rašo „The Sydney Morning Herald“, lieknėjimas tai toli gražu ne tik merginų paauglių užsiėmimas. 20% penkiasdešimtmečių nuolat riboja savo mitybą, nors ir pripažįsta, kad dauguma dietų neveikia.

Mokslininkai tarp blogiausių dietų įrašė Paleo ir „Visi 30” mitybos sistema. Pirmosios pagrindas žuvis, mėsa, augalų šaknys, uogos, riešutai. Tuo pačiu atsisakoma nuo grūdų, pieno produktų, ankštinių kultūrų, cukraus ir termiškai apdoroto aliejaus.

„Visi 30“ mėnesiui iš raciono išbraukia cukrų, dribsnius, alkoholį, ankštines kultūras ir pieno produktus. Jos autoriai tikina, kad toks mitybos režimas leidžia atsikratyti potraukio kenksmingam maistui, sureguliuoti hormonų gamybą ir netgi palengvinti chroniškų ligų eigą.

Deja, abiejų dietų kūrėjų tikinimai neatitinka realybės. Ekspertai pripažįsta, kad šiuolaikinis vakarietiškas racionas, kuriame mažai natūralių riebalų ir milžiniškas angliavandenių kiekis, kaltas dėl nutukimo ir cukrinio diabeto epidemijos. Tačiau tokios dietos, kaip paleo ir „Visi 30” tik iš pirmo žvilgsnio atrodo patraukliai. Realiai jos kūno ląsteles pratina kaupti atsargas ir, progai pasitaikius, kalorijos bus ne deginamos, bet verčiamos riebalais.

Norintiems numesti svorio dietologai siūlo ne griebtis dietų, o tiesiog mažiau valgyti – mažinti maisto porcijas ir vengti tokių produktų, kaip cukrus. Tada efektas bus kur kas stabilesnis ir ilgalaikiškesns, nei kelias savaites pasilaikius nekaloringos dietos, po kurios svoris grįš su kaupu.

Panašūs straipsniai