Mokslininkai: bėgimas ir ėjimas padės sumažinti stresą

Aerobiniai, arba kardio, pratimai, kuriems priskiriamas ėjimas, bėgimas, plaukimas, lipimas laiptais, net esant chroniškam stresui normalizuoja širdies ir kraujagyslių sistemos darbą. Apie tai Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai pranešė konferencijoje „Experimental Biology 2016”.

Seniai žinoma, kad chroniškas stresas kenkia kraujagyslėms bei provokuoja širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimą. Kaip viena iš komplikacijų įvardinamas aortos sukietėjimas ir ją supančių audinių elastingumo mažėjimas. Vakarų Virginijos universiteto mokslininkai nusprendė patikrinti, kiek aerobiniai pratimai gali pagerinti pažeistos aortos būklę.

Mokslininkai bandomųjų žiurkių būrį išskirstė į keturias skirtingas grupes, kurių narių fizinis krūvis skyrėsi. Eksperimentas truko apie du mėnesius. Po to atlikti tyrimai parodė, kad žiurkių, kurios buvo treniruojamos ant specialaus ant specialaus bėgimo takelio, širdies ir kraujagyslių sistemos būklė buvo 83%  geresnė nei tų,kurių judėjimas buvo apribotas.

Remiantis šiais tyrimų duomenimis, padaryta išvada, kad aerobiniai pratimai tinkama priemonė mažinti stresą ir rekomenduotini pacientams.

Panašūs straipsniai