Metant svorį negalima atsisakyti mėgiamų produktų

Daugelis žmonių, kurie pradeda laikytis dietos, pirmiausia iš savo raciono išbraukia mėgiamus maisto produktus ir juos pakeičia tokiais, kuriuos vos gali nuryti. Beiloro universiteto mokslininkai sako, kad tai viena iš pagrindinių klaidų, kurias padaro svorį metantys piliečiai.

Tyrėjai vietoj tokio savęs kankinimo siūlo tiesiog daugiau valgyti sveiko maisto, o nekankinti savęs kardinaliai keičiant racioną. Tyrime dalyvavo 542 žmonės. Buvo tikrinamas kaip žmonės, kurie mėgina pakeisti gyvenimo būdą, sugeba save kontroliuoti, rašo The Indian Express.

Savanorių paprašė papasakoti, kokių taisyklių jie norėtų laikyti jei ryšis keisti savo racioną. Dauguma kalbėjo apie įvairius ribojimus ir mėgiamų, tačiau kaloringų, produktų atsisakymą. Įdomu tai, jo paaiškėjo, kad šias drastiškas taisykles sugalvojo žmonės, kurie save sugebėjo kontroliuoti kur kas mažiau nei kiti ir kuriems pasiekti užsibrėžtą tikslą sunkiau nei kitiems.

Įdomu tai, kad tyrinėtojai nustatė, jog kai tyrimo dalyvių klausdavo apie tai, koks, jų nuomone, maistas žalingas, savanoriai, kuriems buvo sunku save kontroliuoti, iš karto pradėdavo galvoti apie mėgiamus patiekalus. Žmonės, kuriems save kontroliuoti buvo lengviau, taip pat galvodavo apie mėgiamus skanėstus, tačiau tai buvo produktai, kurių atsisakyti jie galėjo palyginti lengvai.

Įdomus tai, kad kai buvo kalbama apie sveiką maistą, sunkiai savo norus valdantys žmonės pirmiausia galvodavo apie neskanius produktus, kai tuo tarpu valingesnių kolegų galvose sukdavos mėgstami patiekalai. Būtent dėl to mokslininkai padarė išvadą, kad griežti ribojimai, kai žmonėms reikia save varžyti, trukdo mesti svorį.

Panašūs straipsniai