Nuolat kyla diskusijos, ar tikri sportininkai gali būti vegetarais ir netgi veganais – griežiausios vegetarizmo šakos atstovais.
Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai ir atletų praktika į šį klausimą atsako vienareikšmiškai – mėsos atsisakymas ir ribojimas, jei racionas būna tinkamai sudėliotas, nesuprastina rezultatų. Netgi kultūristai ir kūno ruošybą propaguojantys žmonės randa, kaip iš augalų gauti pakankamai baltymų, kurie yra svarbiausia raumenų statybinė medžiaga. Dauguma sunkiosios atletikos mėgėjų baltymus gauna valgydami legendomis ir anekdotais apipintą vištos krūtinėlę.
Tačiau veganiška ar žaliavalgiška mityba slepia ir tam tikrus nepatogumus. Surinkti visas reikalingas medžiagas, ypatingai amino rūgštis, baltymus ir riebalus, nenaudojant mėsos gana sudėtinga. Profesionaliai sportuojant praktiškai neišvengiamai teks naudoti gana didelius kiekius sportininkams skirto maisto ir maisto papildų. Turime omenyje, daugiau nei „tradicinę“ mitybą propaguojantiems sportininkams. Veganams didžiausias sunkumas – iš augalinės kilmės produktų praktiškai neįmanoma gauti B12 vitaminų, kurie atsako už nervinę sistemą.
Grįžkime prie Maiko Taisono, vieno geriausio ir pačio agresyviausio visų laikų sunkaus svorio boksininkų. Būdamas 20 metų ir 4 mėnesių amžiaus amerikietis boksininkas tapo jauniausiu sunkiasvoriu boksininku istorijoje, tapusiu Pasaulio čempionu. Tuo metu jo svoris buvo 101 kg, o ūgis siekė 178 cm. Nors kūno masės indeksas pagal šiuos duomenis atrodo košmariškai ir, bet kuris dietologas, jei konsultuotų tik internetu ir nematytų gyvo paciento, tokį žmogų „sodintų ant dietos“, Taisonui antsvorio problemos negrėsė. Visa kūno masė tai raumenys ir menkas poodinis sluoksnis.
Maiko Taisono karjeros kulminacija laikoma 1988 m. birželio 27 d., kai Taisonas po 1 min. 31 s trukusios kovos nokautavo Maiklą Spinksą. Tačiau vėliau boksininko karjera pradėjo ristis žemyn. Garsiausias epizodas, sustiprinęs jo, kaip nieko nepaisančio žvėries, reputaciją buvo 1997 metais įvykusi viena iš įsimintiniausių kovų visoje bokso istorijoje. Tai buvo ne tik įsimintina, bet ir skandalinga dvikova. Ši kova prieš Evanderį Holifildą, buvo įvertinta 100 milijonų JAV dolerių. Kova pasibaigė Maikas Taisono diskvalifikavimu už varžovo ausies sužalojimą (Maikas priešininkui nukando ausies dalį).
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tada, sportinės karjeros aukštumose, Taisonas nebuvo veganas. Gal dėl to ir mėgino nukąsti priešo ausį.
2005 m. sportininkas baigė savo karjerą.
Po kiek laiko prasidėjo jo, kaip vegano, kuris griežtai atsisako bet kokių gyvulinės kilmės produktų, gyvenimas. Žmogus, kuris visą gyvenimą judėjo ypatingai daug ir degindavo milžinišką kalorijų kiekį, nepakeitė mitybos ir gana greitai sustorėjo iki 160 kilogramų.
Pasirinkimo variantų buvo nedaug – per keletą metų, padedamas psichologų, jis nusprendė keistis. Tapo veganu ir per keletą metų numetė 60 kilogramų svorio. Veganiškas maistas jam padėjo tuo, kad laikantis šios dietos palyginti lengva riboti kalorijų skaičių. Kalbama, kad Taisonas atsisakė mėsos, nes tikėjo, kad būtent dėl šio maisto produkto jis tapo ypatingai agresyvus. Bokse tai padėjo, tačiau žlugdė gyvenimą.
Šiek tiek apie Maiko Taisono mitybą rusiškai.