Lieknėjimas ir odos priežiūra: kaip elgtis, jog džiugintų ne tik svarstyklės, bet ir atvaizdas veidrodyje?

Visos ir visi kartas nuo karto „sėdame ant dietos“. Natūralu, jog tam tikru gyvenimo momentu pasijaučiame patys sau negražūs, nedžiugina nei svarstyklių skaičiai, nei vaizdas veidrodyje. Rūpintis savo fizine būkle yra sveikintina. Tačiau labai dažnai pamirštama, jog metant svorį, ypač sparčiai lieknėjant, svarbu skirti ypatingą dėmesį odos priežiūrai. Kitaip ji taps nukarusi, suglebusi ir negraži. Kaip to išvengti?

Oda yra elastinga, todėl tiek lieknėjant ties augant svoriui, oda prisitaiko prie kūno formų. Tačiau prisitaikyti sugeba tik tuomet, kai svorio kritimas nėra drastiškas. Norint, kad oda prisitaikytų prie kintančių formų, reikėtų netekti ne daugiau nei 1% kūno masės per mėnesį. Sakykime, jei sveriate 90 kg, per mėnesį turėtumėte atsikratyti apie 1 kg svorio, kad oda prisitaikytų ir išliktų stangri.

Jei dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, ligos svorio netenkama daugiau, tuomet reikia papildomų priemonių ir procedūrų, siekiant padėti odai išlikti elastingai.

  • Gerkite daugiau vandens. Organizmui trūkstant vandens, kyla alkis (dėl to nepavyksta lieknėti) bei sausėja oda. Sausa oda yra mažiau elastinga. Drėkinti odą iš vidaus galima išgeriant reikiamą kiekį vandens. Paprastai rekomenduojama išgerti 1 litrą vandens 30-čiai kūno kilogramų. Tad pavyzdžiui, sveriant 60 kg, reikėtų išgerti 2 litrus vandens.
  • Naudokite drėkinančius ir stangrinančius kremus. Būtina drėkinti odą ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Tam geriausia tinka ODA produktai bei įvairūs kremai, kurių sudėtyje yra alavijo, migdolų aliejaus, kavos, jūrinių dumblių, hialurono rūgšties.
  • Atsisakykite soliariumo. Piktnaudžiavimas soliariumu itin sausina odą. Tad jei siekiate sulieknėti ir išlaikyti stangrią, dailia odą, vertėtų bent jau kuriam laikui atsisakyti soliariumo.
  • Šveiskite odą. Odos šveitimas suaktyvina kraujotaką, suteikia odai energijos. Šveitimui galima naudoti įvairias priemones – cukrų, jūros druską, kavos tirščius.
  • Pasilepinkite masažu. Siekiant numesti svorio, itin gerai limfodrenažinis masažas, kuris gali būti vadinamas „odos treniruote“. Masažo metu oda aprūpinama deguonimi, pašalinama limfa, suaktyvinama kraujotaka. Tai padeda odai išlikti elastingai.

Lieknėjant svarbu ne pats procesas, bet visapusis balansas. Tad niekada nepamirškite rūpinti savo oda.

Panašūs straipsniai