Formavimo žnyplės arba plaukų tiesintuvas – tai paprasčiausias būdas pasiekti glotnius plaukus. Jie gali būti labai karšti, todėl svarbu juos naudoti protingai ir ne per daug, nes gali pakenkti plaukams. Toliau pateikiamas apytikslis plaukų tiesintuvų naudojimo vadovas.
Jie gaminami įvairių dydžių ir iš skirtingų medžiagų, tačiau didžiausiam efektui pasiekti geriausiai tinka keraminės joninės arba infraraudonųjų spindulių plokštelės.
Turmalinas
Pirmiausia verta paminėti turmaliną. Jį naudojantys gamintojai teigia, kad tai yra privaloma plaukų tiesintuvų technologija. Tai tam tikros rūšies brangakmenis, kuris gali būti naudojamas kaip vienas geriausių neigiamų jonų šaltinių ir infraraudonųjų spindulių technologijos. (Jei nesuprantate infraraudonųjų spindulių technologijos, žr. toliau.) Turmalinas gali:
- Padėti plaukams tapti jautresniems
- Padėti išgauti glotnų šilkinį paviršių
- Sumažinkite statinį elektros krūvį (nesiplauna)
- Uždaro natūralią plaukų drėgmę
Gamintojai teigia, kad turmalino plaukų tiesintuvai yra keturis kartus veiksmingesni už įprastus keraminius tiesintuvus.
Keraminės joninės plokštelės
Keraminės plokštelės yra veiksmingiausia medžiaga jūsų plaukams. Jos padeda išlaikyti žvilgesį ir skleidžia neigiamus jonus, kurie, išskirdami elektrostatiką, veikia kaip vitaminai, todėl plaukai ilgiau išlieka tiesūs.
Kombinuotos keraminės ir turmalino prisodrintos plokštelės
Keramikos ir turmalino prisotintos aliuminio plokštelės yra geriausios, bet ir brangiausios plokštelės. Jos paprastai būna daug geresnės nei vientisos keraminės plokštelės, kurios gali būti trapios, lėtai įkaisti, o temperatūra tam tikrose plokštelių vietose gali skirtis.
Keramika dengtos aliuminio plokštelės, kurias naudoja GHD, yra idealus derinys. Aliuminis greitai įkaista, o keraminė danga tolygiai paskirsto šilumą plokštelėje, todėl pasiekiami puikūs rezultatai. Taigi nėra karštų taškų ir karštis nepažeidžia plaukų.
Tiesintuvai su šia revoliucine technologija:
- Suteikia sklandesnius rezultatus
- Greičiau įkaista ir palaiko tikslią temperatūrą
- Tolygiau paskirsto šilumą po visą plokštę
- Švelniau veikia plaukus
Infraraudonųjų spindulių technologija
Infraraudonųjų spindulių plokštelės neperkaitina plaukų paviršiaus; jos šildo plaukus iš vidaus. Tai padeda plaukus ilgiau išlaikyti tiesesnius, nesudeginant paviršiaus.
Infraraudonųjų spindulių plokštelės gali suteikti jums šviesesnius, žvilgesnius ir šilkinius plaukus. Ši išmanioji technologija neleidžia plaukams išsausėti ir nebeskilinėja plaukų galiukai. Ji gali padėti sulaikyti plaukų drėgmę ir išsaugoti plaukų išvaizdą. Vartotojai teigia, kad plaukai bus švelnūs ir gražūs.
Jonų lauko technologija
Šiuolaikinės tiesintuvai nebūtų tokie patys be šios techninės naujovės. Kietosios keramikos kaitintuvai sukuria neigiamai įkrautų dalelių lauką, kuris stiprina plaukus, kad jie taptų šilkiniai ir žvilgantys. Jis taip pat sugeria vandenį ir lengviau užfiksuoja drėgmę.
Reguliuojama temperatūra
Ne visos tiesintuvai turi vienodą kaitinimo reguliavimą. Priklausomai nuo to, kokie jūsų plaukai, vieniems plaukams reikia aukštesnės temperatūros, kitiems žemesnės. Be reguliuojamos temperatūros kontrolės tiesintuvai bus arba per karšti (pažeis plaukus), arba nepakankamai karšti (bus mažiau veiksmingi ir neištiesins plaukų taip ilgai). Reguliuojamu kaitinimo valdymu nustatoma jūsų plaukų tipui tinkama temperatūra, todėl poveikis išlieka ilgiau. Pasirinkus tinkamą temperatūrą, lengviau formuoti šukuoseną ir palaikyti geriausią plaukų būklę.
Greitas kaitinimas
Dauguma šiuolaikinių tiesintuvų turi greito kaitinimo sistemą, kuri gali sutaupyti jūsų brangaus laiko. Dažnai įkaitimas trunka vos kelias sekundes, todėl taupoma elektros energija. Tai taip pat padeda prailginti plaukų formavimo prietaiso tarnavimo laiką.
Naudokite plaukų formavimo priemones sveikiems plaukams
Jei dažniausiai naudojate tiesintuvus, labai svarbu prižiūrėti plaukus, nes pernelyg dažnas tiesintuvų naudojmas gali pakenkti plaukams.
Kaip ir vėjas, saulė ir kiti veiksniai, labai aukšta temperatūra, kurią gali pasiekti plaukų tiesintuvai, gali sukelti plaukų pažeidžiamumą. Net ir modernios plaukų tiesinimo žnyplės gali pakenkti jūsų plaukams. Rekomenduojama plaukų tiesinti ne dažniau kaip kartą per savaitę.
Kaip jas naudoti?
Šiuolaikinės tiesintuvai įkaista labai greitai, per kelias sekundes. Todėl neįjunkite plaukų tiesintuvo į elektros tinklą ir nepalikite jo įjungto, nes taip sugadinsite plaukų tiesintuvą ir bet kokį paviršių, ant kurio jis padėtas.
Tiesintuvai geriau tinka sausiems plaukams. Išplovus plaukus geriausia leisti jiems išdžiūti natūraliai arba naudojant plaukų džiovintuvą. Yra plaukų tiesintuvų drėgniems plaukams, tačiau paprastai jie ne taip gerai veikia arba ne taip įkaista. Jie tikrai nesuteikia tokio pat blizgesio, kaip džiovinimas džiovintuvu.
Jei pageidaujate, naudokite kokią nors specialią formulę prieš tiesinimą. Pradėdami nuo šaknų, suskirstykite plaukus plonomis sruogomis ir įkiškite sruogą į plokšteles. Uždarykite plokšteles ir lėtai slenkite žemyn link plaukų galiukų. Nebėgiokite plokštelėmis per plaukus; kad pasiektumėte geriausių rezultatų, patartina švelniai tiesinti plaukus maždaug 6 sekundes.
Taip pat galite įsigyti tiesinimo losjonų, kurie suteikia plaukams vitaminų ir drėkina plaukus ties šaknimis. Šiluminių prietaisų, cheminių procedūrų ir plaukų dažymo nualintus plaukus galima atgaivinti ir suteikti jiems blizgesio.