Verslo elito ar, kitaip vadinamas A sąrašo žmonių, sąvoka šiuolaikiniame pasaulyje pradėta naudoti Holivude. Praėjusio amžiaus pradžioje šiam mažam išrinktųjų luomui buvo priskiriami aktoriai, kurių honorarai keletą kartą viršijo likusių „profesijos brolių” užmokestį. Vėliau terminas pradėtas naudoti ne tik šou versle, bet ir apibūdinant verslininkus, mokslininkus, menininkus – visus kurie įvairiose srityse buvo turtingiausi, labiausiai vertinami profesionalai, arba kurių įtaka visuomenei buvo didžiausia.
Savaime suprantama, iš tokių žmonių, kurie sugebėjo pakilti virš minios, yra ko pasimokyti.
1. Savitas požiūris.
Jei kalbėsime apie internetą, tai dauguma žymiausių pasaulio blogerių, kurie gali iš tinklaraščių rašymo ne tik pragyvena, bet ir praturtėjo, išgarsėjo dėl savito požiūrio į pasaulį. Kiekvienas iš jų turi savo nuomonę, kuri nebūtinai sutampa su vyraujančiomis nuostatomis, savitą stilių ir rašo nuosekliai. Jų pažiūros nesikeičia kas antrą dieną. Jei norite tapti pripažintais savo profesijos atstovais, kalbėkite ir darykite tik tai, dėl ko esate tikras ir nesiblaškykite. Tik taip jūsų mintis pripažins ir kiti.
2. Toliaregiškumas
Praktiškai visi žinomi profesionalai ne tik tvirtai laikosi savo pozicijų, bet ir griežtai planuoja savo gyvenimą bei stengiasi prognozuoti ateitį. Tai tiesiog gyvenimiška patirtis – jei galvojate tik apie šią dieną, vargu ar taip pasieksite tikslus, apie kuriuos svajojate. Žmonėms, gerbėjams taip pat, patinka stabilumas.
3. Vertybės.
Galbūt tai skamba banaliai, tačiau visi A sąraše vietą iškovoję žmonės be materialių tikslų turi ir savo vertybes, dėl kurių dirba ir kurioms skiria dalį laiko bei pinigų. Pavyzdžiui, Bilas Geitsas milijardus JAV dolerių išdalino labdarai ir net apribojo savo veiklą „Microsoft”, kad galėtų daugiau laiko skirti labdaringai veiklai, kuri jam neatneša jokių pajamų. Žmonės taip siekia ne išgarsėti, o praplėsti savo akiratį ir gyventi taip, jog nebūtų gaila tuščiai švaistomo laiko.
Šaltinis: blogtips.ru