Kiek kalorijų sudeginame dirbdami sėdimą darbą

Seniai žinoma tiesa – norint naudoti energiją reikia judėti. Kuo daugiau judėsi, tuo daugiau kalorijų sudeginsi. Tačiau žmogaus organizmas energiją naudoja netgi miegodamas ir sėdėdamas, kai šeimininkas aktyviai barškina klavišais ir judina pelę.

Energijos reikia tam, kad mūsų kūnas normaliai funkcionuotų, vyktų medžiagų apykaita.

Įdomu tai, kad papildomų kalorijų reikia ne tik spausdinimui klaviatūra, bet ir aktyviam mastymui. Jei trūksta energijos ir gliukozės, žmogus tampa vangiu, jo mastymo tempas ir intelektinio darbo kokybė prastėja.

Tačiau mastydami neišeikvosite tiek energijos, kiek judėdami. Mokslininko, sprendžiančio sudėtingą lygtį, ir namų šeimininkės, skaitančios žurnalą „Žmonės“, smegenys sunaudoja panašių energijos kiekį. Žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, pavojinga tai, kad jie juda mažai, o užkandėlės paprastai lengvai pasiekiamos.

Be to, kūnas saldumynų reikalauja tam, kad sumažintų įtampą ir stresą, kurio biuro planktono gyvenime daugiau nei reikia. Tokiems darbuotojams neužteks vien riboti kalorijų skaičių ir atsisakyti saldumynų. Norint, gerai jaustis ir neužsiauginti papildomų lašinukų, reikia bent pusvalandį per dieną aktyviai pajudėti. Nebūtinai plušėti sporto salėje. Užteks pasivaikščioti dideliu tempu – pavyzdžiui, į troleibusą sėsti ne artimiausioje stotelėje, o savo kojomis nupėdinti iki sekančios.

Pinigų bilietui tai nesutaupys, tačiau sveikatos pridės.

Suaugęs vyras gulėdamas lovoje per valandą sudegina 1 kcal kiekvienam kūno kilogramui. Moteris atitinkamai 0,9 kcal. Sėdimas darbas šį skaičių padidina nežymiai.

Kai kurie mokslininkai teigia, kad nekontroliuojamas sėdimas darbas, kai žmogus neseka savo maisto ir neužsiima papildomu fiziniu krūviu, gyvenimo trukmę sutrumpina iki dešimties metų.

Panašūs straipsniai