Kavoje yra stiprių nuskausminančių ir raminančių medžiagų

Brazilijos tyrinėtojai kavoje rado neįprastą baltymą, kuris žmogaus organizmą veikia panašiai kaip morfijus. Pasak šį atradimą padariusios „Embrapa” kompanijos, dabar naują organinę medžiagą tyrinėja Brazilijos universiteto genetikai ir biologai.

Šią naujieną aprašo „News.com.au”. Paaiškėjo, kad neįprastomis savybėmis pasižymi iki šiol nežinomi baltymai – keisti peptidų junginiai. Jie veikia kaip nuskausminantys ir raminantys vaistai ir šis efektas išlieka gana ilgai. Bent jau ilgai jį jautė tiriamieji graužikai.

Mokslininkai jau kreipėsi į atitinkamas institucijas, kad būtų užpatentuoti visi septyni kavoje naujai atrasti opijiniai peptidai. Organinės medžiagos atrastos tiriant kavoje esančių medžiagų genus. Mokslininikų užduotis buvo tiesiog pagerinti gėrimo kokybę.

Iš kitos pusės, naujas atradimas paaiškina kodėl nebegeriant kavos jaučiama abstinencija. Neseniai psichiatrai šią abstinenciją net oficialiai įtraukė į psichikos sutrikimų sąrašą. Klasikiniai šio sindromo požymiai: galvos skausmas, nuovargis, depresija, koncentracijos sutrikimai. Morfijus, kurio galbūt turi kavoje esantys peptidai, taip pat sukelia panašius abstinencijos sindromus.

Panašūs straipsniai