Kaip užauginti raumenų masę

Dauguma patyrusių sportininkų praėjo etapą, kai aktyviai sportavo, tačiau raumenų masė nustojo augti. Nesvarbu, kad žmogus valgė dvigubai daugiau sportinių papildų ir dar aktyviau treniravosi. Raumenys tiesiog nustojo reaguoti į laiko patikrintus pratimus ir treniruočių sistemas.

Pateikiame keletą patarimų, kaip įveikti šį barjerą, kuris varo į neviltį pradedančius sportininkus.

Neskubėkite

Naujokams svarbu atminti, kad bet kokį pratimą su svarmenimis reikia atlikti lėtai. Neskubėkite veržliai pamojuoti štanga ar hanteliais ir bėgti prie kito treniruokio. Tokia metodika neveiksminga. Kai svarmuo juda lėtai, raumenims reikia daugia jėgos, kad įveiktų pasipriešinimą. Tuo pačiu papildomas krūvis išjudina ir skaidulų augimą.

Poilsis

Pamirškite, kad jums reikia treniruotis penkis kartus per savaitę. Jei nesate profesionalas ar žmogus, dalyvaujantis varžybose, tokia apkrova tik sutrukdys raumenų augimui. Kalbant paprasčiau, treniruotės su svarmenimis traumuoja raumenis, tačiau organizmas pradeda atstatinėti pažeidimus ir tuo pačiu augina raumenis. Kūnas tarsi bijo, kad ateis riba, kai turimos masės ir jėgos nebeužteks, todėl šiuos faktorius reikia didinti. Tačiau šiam sunkiam darbui organizmui reikia laiko. Todėl vieną raumenų grupę treniruokite ne daugiau, kaip kartą per dvi dienas. Tada ir pamatysite tikruosius darbo rezultatus.

Stebėkite koks progresas

Kuriant kūno grožį ir reljefą svarbu palaipsniui didinti svarmenų, su kuriais dirbama, svorį. Čia galioja paprasta formulė – darbinis svoris turi būti toks, kad su juo komfortiškai ir kokybiškai galėtumėte padaryti dešimt pakartojimų kiekvienu iš trijų priėjimų. Kai kurie mėgina rezultatų siekti pagreitintu tempu ir ant štangos prikabina tiek svarmenų, kad linksta grifas. Tačiau jų rezultatai paprastai būna kuklesni nei tų, kurie treniruojasi reguliariai ir neskubėdami. Juk į salę einate ne laužyti inventorių, bet kurti savo kūną ir sveikatą.

Darbinį svorį didinkite kartą per savaitę, o kai pasieksite ribinį svorį, kartą per dvi savaites.

Nepamirškite bazinių pratimų

Vadinamieji izoliuoti pratimai – kai treniruojamos atskiros nedidelės raumenų grupės – tai tik priedas ir prieskoniai. Kuriant savo kūną pagrindiniais vis tiek išliks vadinamieji baziniai pratimai. Jei susikaupsite tik tam, kad vystytumėte bicepsą, tricepsą ir kvadricepsą, matomų rezultatų nebus. Dirbadami tik su atskiromis kūno vietomis, jūs tolygiai neapkrauste viso raumenyno

Todėl daugiau dėmesio skirkite baziniams pratimais, o vadinamuosius izoliacinius atlikite tik baigiantis treniruotei. Mirties trauka, pritūpimai su svoriu, stūmimas – taip turi atrodyti žmogaus, kuris nori kuo greičiau įgauti sportinę formą, bent kas antra treniruotė.
Mažiau bėgiokite

Deja, bet norint gero stoto kai ką teks paaukoti. Tuo metu, kai auginate raumenų masę nerekomenduojama aktyviai užsiimti kardio treniruotėmis – tokiomis, kaip bėgimas ar aerobika. Nors iš pirmo žvilgsnio jei aktyvų darbą papildysi maratonu, užaugsi tikru Herakliu, tačiau realiai tai tik sustabdys raumenų augimą. Prie bėgimo bus verta sugrįžti tada, kai raumenys bus nebe auginami, bet ryškinamas jų reljefas.

Panašūs straipsniai