Kaip teisingai saugoti ir paruošti mėsą

Neteisingai laikant ir ruošiant mėsą, galima gana rimtai susirgti – apsinuodyti toksinais ir kenksmingomis bakterijomis. Todėl ekspertai nusprendė paneigti pagrindinius mitus, kurių laikosi šeimininkės, neteisingai patiekiančios šį vertingą produktą, rašo „The Daily Mail“.

Pirmasis mitas apie atšildymą. Po tyrimų paaiškėjo, kad visiškai nekenksminga žalią mėsą atšildyti ir vėl užšaldyti. Tačiau, atšildymo temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip 5 laipsniai.

Problema – atšildymas ir užšaldymas mėsą padarys vandeninga. Norint to išvengti reikia atšildytą mėsos gabalą supjaustyti tokiomis porcijomis, kokiomis bus gaminami patiekalai, ir užšaldyti šiuos gabalus. Svarbi pastaba – mėsą į šaldytuvą dėkite tik tada, kai nuo gabalų nekils garai. Kondensatas, kuris garuojant susidarys šaldytuve, puiki terpė daugintis bakterijoms. Dėl to mėsą geriau dėti į tolimą šaldiklio kampą, nes dažnai darinėjant dureles atitirpsta užšaldytų gabalų kraštai ir ten dauginasi bakterijos.

Ekspertai kategoriškai draudžia plauti mėsą prieš ją verdant ar kepant. Tiesiog ši procedūra padės po virtuvę plisti bakterijoms. Dėl tos pačios priežasties siūloma atskirai laikyti produktus, kuriuos vartosite žalius, pavyzdžiui, salotas, ir žuvį bei mėsą.

Jau paruoštų patiekalų negalima nakčiai palikti ne šaldytuve. Mažiausia temperatūra, prie kurios maiste dar dauginasi mikroorganizmai – 5 laipsniai celcijaus. Beje, pagal kvapą ne visada galima nuspręsti, ar maistas šviežias. Daugelis kenksmingų mikroorganizmų sėkmingai dauginasi neskleisdami jokių kvapą sudarančių dujų. Vienintelis kelias atsikratyti tokių nepageidaujamų „svečių“ – šaltis.

Klystate, jei galvojate, kad aliejus, kuris neleis prie mėsos patekti deguoniui, jus išvaduos nuo būtinybės pirkti šaldytuvą. Tokie mikroorganizmai kaip Clostridium botulinum puikiai dauginasi be deguonies. Nepamirškite, kad botulizmas siejamas su aliejumi pagardintomis daržovėmis. Ši bakterija taip pat puikiai gyvena be deguonies.

Panašūs straipsniai