Ar teko pajusti, kad pradėjus naujus darbus ar įgyvendinant naują projektą entuziazmas pradeda blėsti? Vis rečiau norisi prisėsti ir dirbti, nes darbo rezultatai gerėja ne taip greitai kaip norėtųsi ir aiškia suprantate, jog iki sėkmės kelias bus ilgas ir duobėtas. Tenka „suimti save į rankas”, nors tai nėra lengva. Surinkome kelis patarimus, ką daro žmonės, kad pakeltų sau nuotaiką ir norą dirbti, kai rankos nusvyra.
1. Ignoruokite nesvarbius dalykus. Jei pavyks nekreipti dėmesio į įvairius trikdžius, darbo efektyvumas išaugs. Pats nepatikėsite, kiek anksčiau sugaišdavote laiko nereikšmingiems darbams ir užsiėmimams, kurie tik blaškydavo dėmesį. Pavyzdžiui, kam žudyti savo pilkąsias smegenų lasteles, jei viršuje gyvenantis kaimynas pradėjo remontą. Vis tike nieko nepakeisite. Žinantys žmonės rekomenduoja pamėginti autogenines treniruotes. Sako padeda atsiriboti nuo triukšmingo pasaulio.
2. Pamėginkite suprasti, kas jums greitai nusibosta. Venkite tokių veiklų arba, jei tai neišvengiama, nuobodaus darbi imkitės iš karto ir jį atlikite kuo greičiau. Suformuoti tokius įpročius užtrunka, tačiau verta tuo užsiimti.
3. Dažniau juokitės. Žiūrėkite komedijas, juokingus filmukus internete, skaitykite anekdotus. Nesistenkite būti rimtuoliu. Juokas grąžina gerą nuotaiką ir stresą nuveja šalin.
4. Pildykite pasiekimų žurnalą. Verta nepatingėti ir pradėti rašyti savotišką dienoraštį, kuriame pasižymėtumėte savo laimėjimus. Įvykiai, kurie sukelia geras emocijas, dažnai pamirštami. Kiekvieną kartą, kai prisėsite prie šio žurnalo, prisiminsite, kas gero nutiko jūsų gyvenime ir noras dirbti bei siekti naujų tikslų sugrįš.
5. Sportuokite. Turbūt tai pats papraščiausias būdas grąžinti pasitikėjimą savimi. Paprasčiausiai išeikite iš biuro ir padarykite keletą prisitraukimų ar nepatingėkite vakare apibėgti rato aplink savo namą. Sportuojant organizme gaminasi endorfinai, kurie natūrliai blogas mintis nuveja šalin.
6. Sukurkite malonią darbo aplinką. Jei dirbate nemalionoje aplinkoje ir kiekvieną kartą, kai reikia eiti į biurą tai kelia stresą, nes kėdė nepatogi, stalas nukrautas nereikalingais popieriais, o pro niekaip nesutvarkomą langą traukia skersvėjis, gerų rezultatų nepasieksite. Net jei dirbate namie, pasistenkite sukurti jaukią aplinką. Kai kurie žmonės, kurie nuolat dirba namie, stengiasi kartą per keletą mėnesių „kabinetą” perkelti į kitą kambarį, perstumdyti baldus. Šiek tiek pakeista aplinka iš karto įkvepia darbui.
7. Skaitykite sėkmės istorijas. Kitų žmonių istorijos įkvepia ir verta jomis žavėtis (tik ne fanatiškai, prisikurti guru nereikia, nes tai pradės trukdyti). Be to, kuo daugiau domėsitės kitais, tuo lengviau surasite ir savo sėkmės receptus.
8. Keiskite užduotis. Jei pavargote plušėti prie vieno projekto, imkitės kito. Net jei turite tik vieną svetainę, sukurkite joje skyrelį, kurį retkarčiais atnaujinti būtų smagu jums patiems. Taip ne tik plėsite akiratį, bet ir darbai judės greičiau, nes nebus nuobodu.
9. Vertinkite progresą. Jei įklimpotė į vieną projektą, jį tobulindami raskite laiko apsižvalgyti ir įvertini savo pasiekimus. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodys, jog trypčiojate vietoje, atidžiau pasižiūrėjęs rasite kuo pasididžiuoti.
10. Kalbėkite apie savo projektus. Diskutuokite apie darbą su šeima ir bičiuliais. Kai žmonės žinos, ką veikiate ir ko siekiate, jums pačiam atsiras atsakomybės pojūtis, o tai motyvuoja.
11. Venkite energetinių vampyrų. Turbūt pastebėjote, kad kai kurie žmonė mėgsta prilipti prie jūsų ir valandomis kalbėti apie nieką, nekreipdami dėmesio, kad jums tenka dirbti. Kultūringai atsisakyti su jais bendrauti kai neturite laiko. Po kelių tokių atsisakymų kelias valandas plepėti apie nieką ir gurkšnoti kavutę, jie tiesiog ras kitą, „lengvesnę” auką.
12. Kurkite aiškius tikslus. Kai suplanuojate darbus, juos surašykite ant lapelio ir lapelį padėkite aiškiai matomoje vietoje. Taip tiesiog mažiau blaškysitės.
13. Suteikite sau malonumą. Kai įveikiate rimtesnę užduotį, apdovanokite save kokia nors malonia smulkmena. Greitai tai taps įpročiu ir net nepajusite, kad dirbate norėdami gauti „dovaną”.
14. Susitaikykite su pralaimėjimais. Vienas iš pagrindinių motyvacijos priešų – baimė, kad nepasiseks, nors logika sako, kad sėkmė ar nesėkmė priklauso tik nuo jūsų pačių veiksmų ir darbo. Pasistenkite susitaikyti su tuo, kad ne visada įmanoma laimėti ir pasiekti užsibrėžtus tikslus ir tiesiog dirbkite.
15. Išmokite tarti „ne”. Pasistenkite atsisakyti nereikalingų pramogų, išsiblaškymo ir … polinkio į depresiją. Venkite daugybės įsipareigojimų ir duokite pažadus įvykdyti tik tuos darbus ir bičiulių prašymus, kurie jums patiems malonūs ir kuriuos galite atlikti laiku ir be streso.
16. Ieškokite linksmų žmonių. Jei nuolat bendrausite su niurzgomis, greitai ir pats tokiu tapsite. Ieškokite energingų, gyvenimu besidžiaugiančių žmonių ir tapkite jų draugu, nes bendravimas su tokiais piliečiais pakels ne tik nuotaiką, bet ir norą siekti savo tikslų.
17. Nevenkite sunkumų. Mokykitės dirbti nepalankiomis aplinkybėmis ir net jei jus kas nors spaudžia. Išmokite susikaupti ir tiesiog dirbti, nes už klaidas reikės atsakyti jums, o ne tam, kuris trukdo.
18. Rungtyniaukite pats su savimi. Pažadėkite sau prizą, jei, tarkime, per 15 dienų išsiugdysite naują, naudingą įprotį, kad ir pildyti pasiekimų žurnalą. Tokios varžybos stiprina dvasią taip pat, kaip treniruotės raumenis.
19. Nemėginkite tapti tobulu. Nors šiuolaikinė masinė kultūra propaguoja tobulo antžmogio kultą, tačiau gyvenkite savo galva, nes mėginimas aplinkiniams vaizduoti, kad esate tobula asmenybė jus labai greitai išsekins. Gyvenkite savo galva ir savo, o ne sukurtą sintetinį gyvenimą.
20. Nepapulkite ant produktyvumo kabliuko. Nesvarbu kiek jūs dirbate, svarbu ar per tą laiką nuveikiate ką nors reikšmingo, nes darbas vien tam, kad atliktų užduočių sąrašas būtų įspūdingesnis – tai tik tuščiai sugaištas laikas, nes tai jūsų nemotyvuos naujoms užduotims. Tiesiog išbarstysite laiką ir energiją smulkmenoms.
Šaltinis: Wildo.ru