Kaip rasti verslo idėją

Puikus tekstas, skelbtas „BusinessWeek”, apie tai, kaip rasti verslo nišą ir ją patikrinti, nes šiandien, rinkoms krentant, aklai investuoti ir praktikoje mėginti ar pasirinkta verslo kryptis gera nesinori. Prarasti didesnes pinigų sumas jau tampa per brangiu malonumu.

Šie patarimai paprasti, tačiau puikiai tinka internetiniam verslui.

1. Pagrindinė idėja. Kai į galvą šauna mintis užsiimti viena ar kita veikla, iš karto apsispręskite, ar jums reikės sudėtingo projekto, kurio kūrimas kainuos ne vieną tūkstantį litų. O gal užteks ir paprastos svetainės, sukurtos naudojant atviro kodo programų modulius. Įvertinkite, ar ši tematika įdomi jums pačiam, nes jei reikės versti save prisėsti prie kompiuterio, kad padirbėtumėte prie naujo projekto, geriau nepradėti.

2. Stipriosios pusės. Raskite laiko prieš pradėdami planuoti keletą dienų pasiknisti pasauliniame tinkle ir įvertinkite, kuo galite būti stipresni ir pranašesni už konkurentus. Visas atėjusias mintis susirašykite. Galva nuolat apkrauta įvairiais rūpesčiais ir net geros idėjos linkusios dingti be pėdsakų.

3. Su kompanjonais ar bičiuliais susėskite ir surenkite „smegenų šturmą” – rašykitės visas išsakytas mintis. Kiek jos vertos įvertinsite vėliau.

4. Sąžiningai sau atsakykite į kelis klausimus: ar įmanoma naują įdėją įgyvendinti praktiškai, ar naujos paslaugos – prekės nori jūsų potencialūs klientai, kokio dydžio rinka, ar ji pakankama.

5. Sukurkite nebrangų prototipą. Tam tiks ir už kelis šimtus litų sukurta paprastutė svetainė, kuri jau veiks ir bus galima mėginti pradėti parduoti. Jei pamatysite, kad verta, tada jau galima imtis ir rimtesnių investicijų.

Sėkmės.

 

Panašūs straipsniai