Kaip palaikyti gerą fizinę formą namuose?

Jei atsisakote sporto salės ir rengiatės treniruotis namuose, vadovaukitės šiais patarimais, kaip išlikti sveikiems ir stipriems.

Išlikite motyvuoti

Jūsų kūnas prisitaikys prie visko, ką jam taikysite. Po kelių savaičių, kai atliekate tuos pačius pratimus, jūsų kūnas nustos daryti pažangą. Kad padidintumėte fizinį pajėgumą ir jėgą, reikia padidinti skaičių, atliekant daugiau pakartojimų ir skirtingus pratimus.

Judesiai, o ne raumenys

Treniruočių metu daugiausia dėmesio skirkite judesiams, o ne raumenims.

Sėdėdami darykite trumpas treniruočių pertraukėles.

Nesvarbu, ar dirbate kompiuteriu, ar žiūrite televizorių, atsikelkite ir pajudėkite 5-10 minučių už kiekvieną sėdėjimo valandą. Pasivaikščiokite po kambarį arba atlikite 10-20 šuoliukų. Jei žiūrite televizorių, reklamos metu atsikelkite ir atlikite greitus pratimus, pavyzdžiui, šuoliukus, atsispaudimus ar prisitraukimus.  Jei mėgstate pramogų žaidimus, galite po kiekvieno laimėjimo ar pralaimėjimo taip pat surengti šuoliukus, atsispaudimus ar prisitraukimus.

Įsijunkite mėgstamą muziką ir šokite.

Šokiai gali būti intensyvi širdies ir kraujagyslių treniruotė, kurios metu padidėja širdies ritmas ir kraujas. Apšilimui naudokite lėtesnes dainas, tada pereikite prie greitesnės šokių muzikos. Taip pat galite paleisti muzikinius vaizdo įrašus iš tokių svetainių kaip “YouTube” ir bandyti mėgdžioti vaizdo įrašuose esančius šokėjus. Tačiau nebūtina būti profesionaliu šokėju, kad galėtumėte smagiai judėti pagal muziką ir kartu pagerinti bendrą fizinę formą.

Įtraukite jėgos treniruotes, kai kraunate maisto produktus.

Užuot padėję pieno dėžę tiesiai į šaldytuvą, naudokite ją kaip svarmenį ir padarykite kelis bicepso susitraukimus arba kelis kartus pakelkite ją virš galvos. Pasikeiskite ir tą patį darykite kita ranka, kad išvengtumėte raumenų disbalanso. Konservai taip pat tinka daryti bicepsinius suktukus ar tiesių rankų pakėlimus su nedideliu pasipriešinimu. Kiekvienoje rankoje laikykite po skardinę, tada ištieskite rankas į šonus lygiai su pečiais. Iškvėpdami nuleiskite rankas prie šonų, o įkvėpdami vėl pakelkite. Atlikite 10 pakartojimų. Taip pat galite ištiesti rankas priešais save ir daryti pakėlimus į priekį.

Pradėkite atlikti kuo daugiau namų ruošos darbų.

Šlavimas, siurbimas, dulkių valymas ir net lovos paklojimas – visa tai degina kalorijas. Paleiskite energingą muziką ir padidinkite intensyvumą, kad tikrai padidintumėte širdies ritmą. Ne tik šiek tiek pasportuosite, bet ir palaikysite švarą namuose. Pavyzdžiui, valydami vonios kambarį galite sudeginti nuo 180 iki 270 kalorijų. Be to, šveitimas vonioje yra puikus būdas tonizuoti rankas ir pečius. Vos 30 minučių paklojus lovą sudeginsite 100 kalorijų – maždaug tiek, kiek sudegintumėte 15 minučių bėgdami bėgimo takeliu.

Pradėkite rašyti maisto dienoraštį, kad galėtumėte stebėti, ką valgote.

Užsirašykite viską, ką valgote per dieną, o savaitės pabaigoje peržiūrėkite dienoraštį ir gaukite informaciją apie valgytų maisto produktų maistingumą. Galite susumuoti kiekvieną dieną suvartotas kalorijas ir išsiaiškinti, kaip pagerinti savo mitybą ir rinktis sveikesnius produktus. Internete ir telefone yra daug įvairių programėlių kurios padeda su tuo.

Kai tik įmanoma, lipkite laiptais.

Jei neturite jokių sąnarių problemų, nesinaudokite liftais, o į aukštesnius aukštus lipkite laiptais. Lipimas laiptais yra vienas intensyviausių pratimų, kuriuos galite atlikti, ir sudeginsite nemažai kalorijų bei pagerinsite širdies ir kraujagyslių sistemos stiprumą. Jei ketinate lipti keliais aukštais laiptais, neskubėkite, kad pasiekę kelionės tikslą nebūtumėte pavargę ir suprakaitavę. Kita vertus, jei turite tik vieną trumpą laiptų pakopą, stenkitės bėgti į viršų kuo greičiau.

Panašūs straipsniai