Kaip padėti žmonėms, kurie metė rūkyti

Kai žmogus meta rūkyti, tiek jam, tiek jo artimiesiems, prasideda įtemptas laikas. „The Daily Mail“ rašo, kad šiuo periodu vienas iš blogiausių variantų, kai artimieji buvusį rūkorių, kuris kažkuriuo momentu neatsilaikė ir vėl pamėgino tabako gaminius, pradeda spausti ir menkinti jo pasiryžimą.

Bus kur kas efektyviau jei ir tokiais sunkiais momentais žmogų artimieji palaikys morališkai.

Specialistai analizavo 100 porų santykius. Jose vienas žmogus rūkė, kitas to niekada gyvenime nedarė. Eksperimento dalyvių paprašė pildyti mobiliuose telefonuose įdiegtus dienoraščius. Pagrindinis aspektas – kaip partneris palaikomis prieš tai, kai jis metė rūkyti ir po to.

Dienoraščius savanoriai pildė dešimt dienų iki metimo rūkyti ir 21 dieną po to, kai žalingo įpročio atsisakė. Mokslininkai stebėjo, kaip žmonėms sekasi kovoti su priklausomybe nikotinui. Pastebėta, jog artimo žmogaus palaikymas ypatingai svarbus.

Didžiausias efektas buvo kai partneris pilnai palaikė buvusį rūkorių ir nesmerkė jo dėl mažų nukrypimų ar pykčio priepuolių. Be to, ypatingai efektyvus laiku ištartas žodinis palaikymas ir, bandymas vietoj rūkymo užimti brangų žmogų. Pavyzdžiui, prašymas nueiti į parduotuvę ar prižiūrėti vaiką.

Panašūs straipsniai