Dietos, kai sumažinamas suvartojamų kalorijų kiekis, labai sparčiai mažina svorį, tačiau dažnai prarasti kilogramai greitai grįžta su kaupu. Todėl ne vieną, kuris jau išmėgino įvairias metodikas, kamuoja klausimas – ar galima lieknėti nesilaikant ypatingos mitybos taisyklių ir neatsisakant pamėgtų delikatesų.
#1 Psichologija
Specialistai vieningi – noras persivalgyti turi ne fiziologinį, bet psichologinį pagrindą. Mitybos įpročiai suformuojami žmogui augant. Norint sulieknėti kiekvienam reikia pakeisti savo gyvenimo įpročius ir pradėti save riboti. Tai nėra malonu. Be to, atsisakyti nuo mažumės ugdytų mitybos įpročių per kelias dienas ar savaites sudėtinga.
Kartais iš vaikystės atsineštų tradicijų negalima pakeisti be psichologo pagalbos. Tam naudojama hipnozė – žmogų stengiamasi paveikti taip, kad net palyginti mažos maisto porcijos sukeltų ilgą sotumo jausmą. Tokią psichologinę programą galima sau „įdiegti“ autogeninės treniruotės pagalba.
#2 Teisinga mityba
Kaip bežiūrėtum, tačiau nesilaikant bent jau elementarių taisyklių numesti svorio bus sudėtinga. Reikia pastebėti, kad sveikas gyvenimo būdas tai ne kažkokios super dietos, o tiesiog gyvenimo būdo taisyklės, kurių reikia laikytis.
Sveikos mitybos taisyklės:
• Išskaidytas valgis. Dienos kalorijų norma suvartojama per 5-6 kartus nedidelėmis porcijomis.
• Teisingas skysčių vartojimas. Vandenį reikia gerti 1-1.5 valandos prieš valgymą ir po maisto.
• Nevalgyti prieš miegą. Pageidautina, kad paskutinis užkandis būtų ne vėliau. kaip 18.00-19.00 val.
• Kalorijų suvartojama tik tiek, kiek reikia. Išvengti pertekliaus, kuris ir lemia nereikalingų kilogramų daugėjimą, galima skaičiuojant porcijas. Tačiau neverta raciono sumažinti iki 1200 kalorijų ir mažiau. Tai gali būti žalinga sveikatai.
Netgi skaičiuojant kalorijas negalima apsiriboti tik „sveikais“ produktais. Psichologiškai dietos bus kur kas lengviau laikytis jei retkarčiais leisite sau nusižengti sveikuoliškomis taisyklėmis, tačiau šiomis nuodėmėmis nepiktnaudžiausite.
#3 Sportas
Norint greičiau suformuoti teisingas kūno linijas ir stangrumą teks užsiimti sportu. Geriausias rezultatas kai intensyvios treniruotės kaitaliojamos su ne tokiomis intensyviomis.
Idealu, jei treniruočių programą, pritaikytą būtent jums, sukuria profesionalas. Tada įvertinamas amžius, svoris, sveikatos būklė. Intensyvias kardio treniruotes galima kaitalioti su sunkumų kilnojimu. Jėgos sportas ne tik augina raumenis, bet ir efektyviai degina riebalus. Raumenų masės auginimas svarbus tuo, kad skatina medžiagų apykaitą.
Priauginę vieną kilogramą raumenukų, tuo pačiu 2.5-3% paskatinsite visą savo medžiagų apykaitą.
#4 Liposakcija
Jei nepavyko savęs priversti laikytis dietų ir intensyviai treniruotis, lieka kraštutinė priemonė – liposakcija. Tai riebalų nusiurbimas. Paprastai jį renkasi arba labai turtingi, arba tie, kuriems to reikia dėl medicininių priežasčių. Kartais nepavyksta „sudeginti“ riebalų tam tikrose kūno vietose. Pavyzdžiui, ant šlaunų ar pilvo apačios.
Anksčiau riebalai, tiesiogine to žodžio prasme, buvo tiesiog išsiurbiami. Dabar metodika patobulėjo. Prieš siurbiant nereikalingas kūno medžiagas suleidžiama atitinkamų preparatų. Jie nuskausmina reikiamą vietą ir šiek tiek sumažina ryšius tarp riebalinių ląstelių. Tai palengvina jų pašalinimą.
Išsiurbta substancija pašalinama arba įterpiama kitoje kūno vietoje. Pastarasis metodas vadinamas kūno skulptūra. Tačiau savo jėgomis užaugintų raumenų ir prakaitu sporto salėje išpuoselėtų linijų pastarasis metodas nepakeis.