Kaip namuose atsikratyti celiulito

Celiulitas viena iš bėdų, kuri kamuoja daugelį moterų. Kaip nuo jo galima atsikratyti namuose, be brangiai kainuojančių medicininių procedūrų? Sukurtos kelios metodikos, kuriomis galite pasinaudoti.

Celiulitas susiformuoja dėl limfos apytakos sutrikimų. Kita priežastis – bėgant metams kinta moterų hormonų balansas. Tačiau jei odos nelygumai užklumpa jaunas merginas, tenka kaltinti genetiką, nuo kurios nepabėgsi.
Vargu ar reikia priminti, kad celiulito formavimąsi skatina nesveikas maistas, dėl kurio ant kūno kaupiasi riebalų atsargos. Tam „padeda“ greitas maistas, riebūs ir saldūs produktai bei per didelis druskos naudojimas. Kai kurie ekspertai netgi sako, kad celiulitą skatina rūkymas ir besaikis kavos vartojimas.
Kaip kovoti su celiulitu

Savo jėgomis nugalėti celiulitą sudėtinga, tačiau įmanoma. Tam tiesiog reikia suimti save į rankas ir šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą:

• Sutvarkykite mitybą ir, net jei nesilaikote dietos, sumažinkite žalingų produktų kiekį.
• Naudokite anticeliulitinius apatinius rūbus.
• Specialios vonios
• Pažeistų kūno vietų masažas.
• Vaistinėse parduodamos anticeliulitinės priemonės.
• Fizinis krūvis.

Anticeliulitinė dieta
Pradėkime nuo to, kad specializuotos anticeliulitinės dietos tiesiog nėra. Jei norite keisti mitybą, tiesiog atsisakykite kenksmingų produktų. Prie tokių priskiriamos dešros, kuriose daug ne tik mėsos, bet ir įvairių priedų, gyvūninės kilmės riebalus, marinatai, saldumynai, transriebalai, kepiniai iš aukščiausios rūšies miltų. Tai bendros taisyklės, tinkančios visiems žmonėms, kurie nori laikytis sveiko gyvenimo būdo.

Tačiau sukaupti valią ir vakarais nevalgyti torto nepakaks. Teks skaičiuoti kalorijas, kad mažėtų ant kūno besikaupiantys riebalai.

Vietoje arbatos ir kavos pamėginkite priprasti prie nesaldintų žolelių arbatų. Liaudies išmintis sako, kad padeda šaltalankio, kuriame gausu vitamino C, arbata. Taip pat būtina valgyti kuo daugiau vaisių, uogų ir daržovių. Dienos kalorijų norma turi būti išskirstyta bent per 5-6 valgymus ir užkandžius.

Anticeliulitiniai rūbai
Jei viliatės, kad specialūs anticeliulitiniai rūbai išspręs visas jūsų bėdas, klystate. Tai tik veiksmingas pagalbininkas šalia kitų kovos su kūną darkančia liga būdų.

Anticeliulitiniai rūbai pagaminti iš latekso arba neopreno, kurie nepraleidžia oro ir uždengtos kūno vietos tarsi patenka į sauną. Šių drabužių pardavėjai tikina, kad toks metodas padeda deginti riebalus. Rezultatas būna matomas maždaug po dviejų mėnesių.

Anticeliulitinė kosmetika
Parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių anticeliulitinių priemonių. Tačiau, kaip ir su rūbais, vien ši priemonė neišlygins odos ir šlaunų bei užpakaliuko nepadarys idealiai lygiais. Jei kosmetika ir duos efektą, jis nebus visaapimantis.

Šios priemonės veikia panašiai, kaip ir rūbai. Kosmetikoje daug šildančių ir medžiagų apykaitą skatinančių priedų. Jų gamintojai tikina, kad efektą galima pamatyti po kelių mėnesių.

Anticeliulitinės vonios
Liaudies medicinos žinovai teigia, kad vonios kovojant su celiulitu viena iš veiksmingiausių priemonių. Mirkstant vandenyje kūnas įšildomas ir taip stimuliuojamas riebalinių intarpų, kurie ir formuoja odos nelygumus, nykimą.

Vienas iš vonių receptų. Į alyvuogių aliejų įlašinami keli lašai apelsinų aliejaus ir šis mišinys supilamas į šiltą vonią. Procedūros trukmė 10 minučių. Kartoti kas 2-3 dienas.

Masažas
Maudantis duše probleminės kūno vietos masažuojamos rankomis arba tam pritaikytas įrenginiais, o vėliau ištepamos anticeliulitiniu kremu.

Fiziniai pratimai
Gana efektyvi mankšta su lanku, nes taip masažuojamos ir probleminės vietos. Tačiau tai taip pat nėra greitas procesas. Gali tekti plušėti kelis mėnesius kol pasirodys rezultatai.

Tačiau nepamirškite, kad nė viena iš čia išvardintų priemonių nėra panacėja. Norint pakeisti savo kūną reikia imtis viso komplekso, kuriame pagrindinės grandys dvi – teisinga mitybai ir fizinis krūvis. Kitaip atsikratyti celiulito namuose nepavyks.

Panašūs straipsniai