Ką rinktis vasaros sezonui: vasarines ar universalias padangas?

Artėjant vasaros sezonui vairuotojai suklūsta. Juk laikas keisti padangas. Neretai vairuotojai pasimeta ir nebežino, ką pasirinkti. Kai kurie teigia, kad sezoninės padangos vis dar yra saugiausias variantas, kitų nuomone – pats laikas išmėginti universalias padangas. Kaip yra iš tikrųjų? Kurios padangos pranašesnės? Na, jeigu ieškote saugiausio ir patogiausio pasirinkimo kelionėms, tuomet greičiausiai rinksitės vasarines padangas. Vasarinės padangos ne tik laiko patikrintos, bet ir įvertintos net ir profesionalių lenktynininkų. Visgi universalių padangų nereikia nuvertinti. Jos irgi saugios bei gali būti tokias pat kokybiškos, kaip ir vasarinės padangos. Greičiausiai, šiais laikas sudėtinga ginčytis šia tema dėl to, nes tiek vasarinės, tiek universalios padangos yra idealus pasirinkimas.

Pirkti naujas ar naudotas padangas?

Kiekvienas vairuotojas žino, kad prireikus įsigyti 4 ar 5 padangas, jeigu įskaičiuojant ir atsarginę, tenka suploti nemažą pinigų sumelę. Dėl to kai kurie renkasi ne naujas, o naudotas padangas. Toks pasirinkimas turi ir privalumų ir trūkumų. Visų pirma, perkant naudotas padangas sutaupoma, o tai didelis privalumas. Tačiau nereikia pamiršti to, kad įsigijus naudotas padangas teks naudotis jomis šiek tiek trumpiau. Deja, bet padangos sensta, todėl keisti jas reikia kur kas greičiau, nei norėtųsi. Tad, greičiausiai pirkti naujas padangas apsimoka labiau žiūrint iš ilgalaikės perspektyvos. Žinoma, jeigu jūsų apylinkėse keliai nesutvarkyti ir nuolat padangos praduriamos, tuomet tam tikrais atvejais rekomenduojama rinktis ne naujas, o naudotas padangas.

Kaip pasirūpinti padangomis šaltuoju metų laiku?

Vos tik atėjus šaltajam sezonui, tenka nuimti vasarines padangas ir pakeisti jas universaliomis arba žieminėmis. Jas nuėmus negalima tiesiog numesti į kampą ir tikėtis, kad jos po žiemos sezono išliks kokybiškos. Jeigu norite naudoti padangas ir kitą vasaros sezoną, tuomet turite tinkamai jomis pasirūpinti. Visų pirma, jums reikės jas deramai nuvalyti. Sekantis žingsnis – rasti joms tinkamą vietą. Atkreipkite dėmesį ne tik į kambario temperatūrą, bet ir saulės spindulius. Būtinai nepamirškite, kad padangas reikia palikti deramai sudėtas. Jeigu padangas paliksite bet kaip numestas, deja, bet kitą sezoną teks ieškoti naujų vasarinių padangų.

Panašūs straipsniai