Izotoninis gėrimas savo rankomis

Izotoninius gėrimus mėgsta žmonės, kurie intensyviai sportuoja, arba dalyvauja varžybose, atimančiose daug jėgų ir priverčiančiose išlieti kibirus prakaito. Tai dviratininkai, bėgikai, Workout (ypatingai intensyvios fitneso treniruotės)  propaguotojai ir kūno ruošybos mėgėjai, kurie stengiasi per kuo trumpesnį laiką sunaudoti kuo daugiau energijos. Tuo labiau, kad paskutiniai tyrimai sako, kad pirmosios 40 minučių treniruotėje pačios efektyviausios ir būtent per jas didėja raumenų masė bei ištvermė.

Izotoninio gėrimo paskirtis kūną aprūpinti energija (tam padeda vadinami greitieji angliavandeniai) ir išlaikyti vandens kiekį – kūnui neleisti dehidratuotis.

Paprasčiausias būdas tokį gėrimą įsigyti sporto prekių ir papildų parduotuvėje. Sudėtingesnis, tačiau visiškai nevarginantis, pasigaminti pačiam. Tada neteks mokėti už reklamą ir pakuotę. Beje, toks gėrimas tinka ne tik prakaituoja sporto salėje, bet ir keliaujant po Pietų šalis, kur prakaituojama daug ir taip iš kūno išplaunamos naudingos medžiagos bei mineralai.

Izotoninio gėrimo ingredientai

  • 4 stalo šaukštai cukraus (cukrus suteiks energijos, tai vadinamas „greitasis angliavandenis),
  • ¼ arbatinio šaukštelio druskos (mineralų šaltinis),
  • ¼ stiklinės karšto vandens,
  • 2 stalo šaukštai šviežiai spaustų citrinos sulčių (vitaminai ir skonis),
  • 3 ¾ stiklinės šalto vandens.

Karštame vandenyje ištirpdome cukrų ir druską. Pilame šaltą vandenį, sultis ir atvėsiname. Viskas. Vienoje tokio gėrimo stiklinėje bus 12 g angliavandenių (5 proc. gliukozės), o jo energetinė vertė 55 kilo kalorijos.

Skanaus

 

Panašūs straipsniai