Išmanusis telefonas prieš sėdimą gyvenimo būdą

Andersono onkologijos centro (MD Anderson Cancer Center) tyrinėtojai atliko tyrimą ir patvirtino jau senokai visuomenėje sklandantį mitą – kovojant su nejudriu gyvenimo būdu, išmanusis telefonas gali būti efektyvi priemonė.

Žmonės, kurie mažai juda ir didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami, dažniau serga krūties, skydliaukės, kiaušidžių ir kitomis vėžio rūšimis. Be to, gana dažnai sėdimą darbą dirbančius žmones kamuoja nutukimas.

Daktarė Darla Kendzor (Darla E. Kendzor) ir jos kolegos nusprendė patikrinti, ar išmanusis telefonas žmones gali priversti daugiau judėti. Tyrime dalyvavo 215 žmonių. Visi nešiojosi akselerometrus, kurie fiksavo visus judesius. Be to, tiriamieji nešiojosi ir išmaniuosius telefonus. Žmonėms, kurie nejudėdami sėdėjo dvi ir daugiau valandų iš eilės, buvo siunčiama žinutė, kad nejudrus gyvenimo būdas kenkia sveikatai ir siūloma atsistoti bei pasivaikščioti.

Jau po savaitės paaiškėjo, kad žmonės, kuriems buvo siunčiamas priminimas, sėdėjo mažiau nei jų kolegos, kuriems priminimas nebuvo siunčiamas. Lyginant su kontroline grupe, jie per dieną judėjo net 25 minutėm daugiau nei jų kolegos.

Tyrimo autoriai tikina, kad nors šis eksperimentas truko tik savaitę, galima teigti, kad nuolatiniai priminimai žmones tikrai paskatina daugiau judėti. Norint išsiaiškinti kiek ir kaip veikia ši priminimų sistema, reikia ilgesnio ir didesnio tyrimo.

Šaltinis: www.medportal.ru

Panašūs straipsniai