Iškrovos diena su varške

Iškrovos diena su varške patraukli tuo, kad jos metu galima išvengti stipraus alkio jausmo, kuris kamuoja laikantis kitų metodikų. Taip nutinka dėl to, kad pieno produktuose gana daug baltymų, kurie smegenims siunčia sotumo signalus.

Kuo naudinga iškrovos diena su varške
Pirmiausia, šis rauginto pieno produktas, kaip jau minėjome, teikia sotumo jausmą, kuris išsilaiko gana ilgai. Be to, jei renkatės neriebią varškę, joje sąlyginai nedaug kalorijų 105 kcal 100 gramų produkto. Tiesa, grūdėtosios varškės energetinė vertė 50-60 kcal didesnė. Be to, joje daug A,C ir B grupės vitaminų, baltymų, riebalų ir angliavandenių. Taip pat tokių mineralų, kaip cinkas, kalis, kalcis, geležis, fosforas. Jei pridėsime amino rūgštis, kurių čia taip pat yra, praktiškai tai maistas, kuris kūnui suteikia beveik visas reikalingas medžiagas. Pavyzdžiui, kalcis ne tik stiprina kaulus, bet ir padeda metant svorį.

Kokie pasninko variantai
Varškės iškrovos dieną sau galima leisti kartą per savaitę. Jei antsvoris didelis, galima pasninkauti dvi dienas. Nors variacijų ir racionų gana daug, bendra taisyklė – valgyti reikia 5-6 kartus per parą. Dieną prieš atsisakykite saldžių ir riebių produktų, sumažinkite bendrą kalorijų kiekį. Taip pasninko efektas bus didesnis.

Pirmas variantas (varškė ir vanduo)
Tai pats griežčiausias iškrovos dienos variantas. Per dieną reikės suvalgyti 0,8-1 kilogramą liesos varškės ir išgerti 1,5-2 litro vandens. Vandenį galima pakeisti nesaldintomis žolinėmis arbatomis. Jei negalite pakęsti liesos varškės, ją pakeisti „normalia“, tačiau pastarosios suvalgykite dvigubai mažiau.

Antras variantas (varškė ir mėsa)
Dienos meniu tai du litrai vandens arba nesaldintų arbatų, pusė kilogramo varškės ir 200-250 gramų virtos dietinės mėsos.

Trečias variantas (varškė ir uogos)
Tai optimaliausias variantas, nes racione yra uogos – ląstelienos, kuri reikalinga normaliam virškinamojo trakto darbui, šaltinis. Be to, vaisiuose gana daug fruktozės, kuri virsta cukrumi ir antroje dienos pusėje netrūksta energijos, ne tokie ryškūs cukraus kiekio svyravimai.

Dienos meniu 600 gramų varškės, stiklinė uogų ir vanduo bei nesaldinti gėrimai. Uogas galima valgyti tiek kartu su varške, tiek atskirai.

Ketvirtas variantas (varškė, pienas arba kefyras)
Per dieną reikia išgerti pusę litro lieso pieno arba kefyro ir suvalgyti 500-600 gramų varškės. Be pieno galima gerti tik vandenį ir nesaldintos arbatos. Kefyrą galima tiek maišyti su varške, tiek gerti kaip atskirą užkandą (kalorijų jame ne tiek ir mažai). Reikia laikytis tik vienos mažos taisyklės – valgį turite užgerti gan dideliu kiekiu vandens ar nesaldintos arbatos. Nesvarbu, tai buvo varškė, ar kefyras.

Penktas variantas (varškė ir obuoliai)
Šis iškrovos dienos variantas patrauklus tuo, kad gaunate gana daug ląstelienos. Tam reikalingi obuoliai. Racionas – 2-3 vaisiais ir pusė kilogramo varškės.

Šeštas variantas (varškė ir daržovės)
Tinka tiems, kuriuos kamuoja vidurių užkietėjimas. Meniu 250-500 gramų varškės ir kilogramas žalių daržovių. Gerti vandenį ir nesaldintą arbatą.

Septintas variantas (varškė ir grietinė)
Skaičiuokim paprastai – 600 gramų varškės ir 60 gramų grietinės bei nesaldinta erškėtuogių arbata.

Aštuntas variantas (varškė ir džiovinti vaisiai)
600 gramų varškes iš sauja džiovintų vaisių. Gerti vandenį ir nesaldintą erškėtuogių arbatą.

Devintas variantas (varškė ir ląsteliena)
Per dieną galima suvalgyti 500 gramų varškės, penkis arbatinius šaukštelius sėlenų ir išgerti du litrus vandens. Jei trūksta angliavandenių galima pasmaguriauti vienu ar dviem šaukšteliais medaus.

Dešimtas variantas (varškė ir medus)
Šis pasninko variantas tiks tiems, kurie nė dienos negali be saldumynų. Per parą galima suvalgyti 400-500 gramų varškės, pusantro šaukšto medaus. Gerti vandenį ir nesaldintą arbatą.

Šalutinis poveikis
Iš karto pabrėžiame, kad iškrovos diena, kurios pagrindas varškė, netinka žmonės, kuriuos kamuoja kepenų ligos. Dėl didelio baltymų kiekio, suskaidyti maistą organizmui gana sunku. Rinkdamiesi dietos komponentus atkreipkite dėmesį, kad nepatektų produktų, kuriems esate alergiški.

Atsiliepimai
Iškrovos diena su varške turi daugybę skirtingų variantų, todėl šią metodiką mėgsta gana daug žmonių. Sprendžiant pagal atsiliepimus, šis būdas leidžia per dieną numesti 0,5-1 kilogramą.

Panašūs straipsniai