Iškrovos diena su varške ir kefyru

Rauginti pieno produktai vienas iš geriausių iškrovos dienos maistų. Tačiau, norint kuo didesnio efekto, šiuos produktus reikia naudoti teisingai.

Naudinga informacija
100 gramų neriebios varškės turi apie 71 kcal, o tas pats produktas, kurio riebumas 5% ir 9% atitinkamai 121 ir 159 kcal. Raugintų pasukų ar kefyro, kurių riebumas artimas 0% šimte gramų kalorijų skaičius neviršija 53 kcal. Be to, šie produktai, dėl juose esančių mikrobų, gerina virškinimą, varo šlapimą ir greitina metabolizmą. Tuo pačiu riebalinis sluoksnis nyksta greičiau. Tik, kaip jau minėjome, reikia rinktis neriebius produktus.

Iškrovos dienoms rekomenduojama skirti ne daugiau, kaip 1-2 dienas. Per vieną parą, priklausomai nuo to, kiek judėsite, galima numesti 0,5-1 kilogramą svorio. Bėda ta, kad šiuos rezultatus sunku išsaugoti, nes daugiausia „dingusio“ svorio tai vanduo. Jis gana greitai grįžta į organizmą. Tačiau iškrovos dienos tinka palaikant svorį. Realus lieknėjimo rezultatas mažesnis nei kitą rytą po dietos rodo svarstyklės.

Maitintis reikia bent 6-7 kartus per parą. Būtina gerti daug vandens, kitaip savijauta gali pablogėti, nes organizmas nešalins toksinų iš skaidomų riebalų.

Iškrovos diena su dviem produktais
Per dieną suvalgykite 300-400 gramus varškės (kiekis priklauso nuo produkto riebumo – kuo riebesnis, tuo mažiau). Rauginto pieno gėrimo reikia vartoti litrą. Taip pat būtina gerti daug negazuoto vandens.

Papildomai galima suvalgyti saują šviežių, tačiau nesaldžių, uogų. Jei dietos laikysitės dvi dienas, rytais suvalgykite šaukštelį medaus. Taip gausite daugiau energijos.

Varškė, kefyras, grietinė, eškėtuogės
Šiame variante varškė papildoma neriebia grietine, tačiau mainais sumažinamas kefyro kiekis. Per dieną suvalgykite tris porcijas po 100 gramų ir 3 šaukštus grietinės bei išgerkite dvi stiklines kefyro arba pasukų. Rekomenduojama gerti nesaldintą erškėtuogių arbatą. Ryte leidžiama išgerti puodelį nesaldintos juodos kavos.

Su sėlenomis
Prieš imdamiesi tokios iškrovos dienos jai pasiruoškite. Dieną prieš maisto kaloringumą sumažinkite iki 200 kcal ir suvalgykite tris šaukštelius sėlenų, kurias gausiai užgerkite vandeniu. Kitą dieną racionas jau bus 200 gramų varškės ir litras neriebaus kefyro. Taip pat trys šaukštai sėlenų (po šaukštelį prieš valgį tris kartus per dieną). Būtina gerti daug vandens.

Raugintų pieno produktų ir vaisių kokteilis
Dar vienas iškrovos dienos variantas – penki kokteliai per dieną. Paros maisto normai reikės šių ingredientų:

250 gramų varškės, kurioje daug baltymų (17-22 gramų baltymų 100 gramų)
250 miliitro neriebaus kefyro arba pasukų
400 gramų vaisių. Galima paimti obuoliuos, kriaušes, nektarinus mangus, persikus.

Vaisius susmulkinkite ir sutrinkite su varške, praskieskite kefyru ir dar kartą sutrinkite smulkintuvu. Galima pridėti šiek tiek citrinų sulčių. Valgyti reikia arbatiniu šaukšteliu, kad kuo greičiau ateitų sotumo jausmas. Viena porcija – penktadalis viso kiekio.

Rauginti pieno produktai puikus produktas mėgstantiems iškrovos dienas.

Šalutinis poveikis
Ši, kaip ir bet kuri kita, iškrovos diena draudžiama tiems, kurie serga diabetu, chroniškomis kepenų ligomis ir turi bėdų su virškinimo traktu. Taip pat negalima mėginti tiems, kurie alergiški bet kuriam iš naudojamų produktų.
Atsiliepimai

Sprendžiant pagal atsiliepimus, kefyro ir varškės iškrovos dienos puiki priemonė reguliuojant ar palaikant kūno svorį.

Save

Panašūs straipsniai