Įdomūs faktai apie maisto produktus

Kadaise dėl maisto produktų, kuriuos mes šiandien vartojama kasdien, žmonės buvo baudžiami mirtimi. Kai kurie produktai buvo draudžiami, arba, atvirkščiai, naudojami kaip pinigai ir buvo kiekvieno kišenėje.

Kakavos pupelės kadaise buvo paprasčiausiais pinigais. Juos net išmoko padirbinėti. Tiesiog į ankštis pripildavo žemės.

Kalakutiena kadaise buvo uždrausta. Senovės Romoje, trečiojo Punų karo metais uždrausta prabanga. Vienas iš šio draudimo punktų sakė, kad negalima specialiais pašarais šerti vištų, kurios skirtos gurmanams. Visgi vietos maisto fanai sugalvojo, kaip apeiti įstatymą. Jie augino … gaidžius.

34 kinų imperatoriaus sargybiniai nubausti mirtimi, nes neišsaugojo ledų recepto. Jį pavogė garsus keliautojas Marko Polo. Visgi šio patiekalo gamybos paslaptys ir Europoje ilgai išliko paslaptimi. Receptas buvo saugomas ir ledais galėjo mėgautis tik karaliai.

Senovės graikai dievino figas. Visus, kurie be leidimo iš šalies mėgindavo išvežti šiuos vaisius teisdavo kaip tėvynės išdavikus.

Kadaise musulmonams buvo draudžiama gerti kavą. Motyvas – tai tonizuojantis gėrimas.

1638 m. mongolų chanas Rusijos carui padovanojo 4 pūdus džiovintų arbatžolių. Valdovas taip įsižeidė, kad jau planavo paskelbti karą ir šturmu imti Kiniją. Laimei, kažkas paprotino carą ir pavaišino arbata. Po kelerių metų Maskvos turguose jau buvo parduodama dešimtys arbatos rūšių.

Osle veikia restoranas „Banginis“. Jei jūsų vardas Jonas ir galite pateikti tai patvirtinančius dokumentus, nemokamai būsite pavaišinti patiekalais iš banginio mėsos. Tai padėka bibliniam Jonui, kuris kentėjo kai jį prarijo banginis.

Honolulu šeimininkės aštuonkojus plauna skalbimo mašinose. Tiesa, jie „išsukami“ ne dėl švaros, o tam, kad nuo smūgių suminkštėtų kieta mėsa.

Kuveito restoranuose austrės pateikiamo nepradarytos. Tiesiog lankytojams siūloma pažaisti loterijoje – galbūt kuriame nors moliuske slypi neatrastas perlas.

Panašūs straipsniai