Ar kada nors skaičiavote, kiek laiko prarandate ir kiek darbu laiku nepadarote vien dėl to, kad jūsų darbo vieta nepatogi, ar trūksta kelių smulkmenų, kurios galėtų padidinti efektyvumą? Pameginsime pateikti kelias paprastas rekomendacijas, šį kartą be jokių aukštųjų technologijų, kaip patogiau įsikurti.
Kaip rodo praktika, kai dirbama namuose sunkiausia sutvarkyti savo darbo vietą, nes nereikia atsiskaityti prieš viršininką, už laiku sekretorei negrąžintus dokumentus ar nepateiktas ataskaitas, ar raudonuoti prieš kolegas dėl ant stalo paliktų neplautų kavos puodelių.
Pradėkime nuo kelių paprastų taisyklių:
1. Sukurkite kartoteką. Tik nereikia prieštarauti, kad šiais laikais viską geriausia fiksuoti kompiuteryje. Nors darbo organizavimo programų yra, tačiau dažnai svarbiausius kontaktus ir davinius patogiau surašyti popieriuje, su nuorodomis, kurioje byloje guli sąskaitos ir pan.
2. Paslėpkite kompiuterio laidus. Jie užima vietą, kliūna ir dažnai būna nedidelių, bet skausmingų nelaimingų atsittikimų priežastimi. Kam malonu, kai ranka su kavos puodeliu netyčia užkliūna už laido ir karštas gėrimas aplieja klaviatūrą, ar, dar blogiau, patį kompiuterį?
3, Laikykitės tvarkos. Įprotis bent retkarčiai nuvalyti dulkes ir į vietas sudėlioti popierius, ne tik pagirtinas. Prie tvarkingo stalo paprasčiausiai maloniau atsisėti.
4. Darbo stalas – ne sandėlys. Nereikia ant darbo stalo krauti visų paskutinių pirkinių ar prekių pavyzdžių, Įkvėpimo tai tikrai nepridės, bet vietą užims.
Jei dirbate namuose ir daug laiko praleidžiate prie monitoriaus bei klaviatūros, verta įsikurti ne bet kur, o rasti savo kampelį, kur jaustumėtės patogiai. Ieškodami tokios vietos atkreipkite dėmesį į keletą niuansų.
1. Atribokite darbą ir buitį. Jei įmanoma, įsikurkite prie stalo, kuris būtų tik jūsų ir nreikėtų dalintis to paties kompiuterio ir stalo kampo su antrąja puse, ar atžalomis, kurioms reikia pažaisti bei aktyviai susirašinėti su draugais.
2. Išsirinkite netriukšmingą vietą, Jei kas nors nuolat blaško, bet kuris darbas užtruks ilgiau nei planavote ir tuo pačiu mažiau laiko liks bendravimui su šeima.
3. Rinkitės vietą, kur daugiau natūralios šviesos. Taip ne tik saugosite akis, bet ir pakelsite sau nuotaiką.
Jei jau radote kamputį, kuriame galite niekieno netrikdomas plušėti virtualioje erdvėje, pasistenkite ten įsikurti taip, tarsi tai būtų antrieji namai. Jūs dirbate namuose ir viskas privalo būti sudėliota taip, kad būtų patogu. Neverta kopijuoti biuro, geriau pagalvokite, kas tinka būtent jums. Galbūt tai sendaikčių turguje pirktas prabangus odinis krėslas, apie kurį seniai svajojote, tačiau nepirkote, nes niekur kitur namuose jis netinka. Be paprastos ergonomikos, verta pagalvoti ir apie kelias smulkmenas:
1. Pasidėkite kelis lapelius. Lai tai būna „idėjų gaudyklės”, kur galėsite užrašyti netikėtai šovusius į galvą genialius verslo planus.
2. Pirkite ergonomiškus daiktus. Galbūt jums patogu belaidė klaviatūra, ar pelė, o gal reikalingesnis belaidis interneto ryšys, nes mėgstate pusryčiaudamas virtuvėje skaityti elektroninius laiškus ir naujienų portalus. Ko tikrai reikia, kad taupytumėte laiką, galite nuspręsti tik jūs pats.
3. Susikurkite muzikinį foną. Barškinti klavišais skambant mėgiamoms dainoms tikrai maloniau.
Šaltiniai: blog.dimok.ru, los.lt