Greitoji dieta – kaip greitai numesti svorį

Greitoji dieta ta savotiška „stebuklinga“ metodika, leidžianti gan greitai atsikratyti dalies antsvorio. Bloga žinia ta, kad sulieknėti galima greitai, tačiau išlaikyti rezultatą sunku. Ši dieta pagrįsta mažu kalorijų skaičiumi ir žmogui, kuris jau akivaizdžiai mato rezultatą, sunku suprasti, kad netgi baigus dietą, kelias savaites toliau reikia riboti meniu. Kitaip prarasti kilogramai grįš su kaupu.

Šio tipo dietos didžiulis krūvis organizmui, todėl prieš jų imantis būtina pasikonsultuoti su mediku. Toks radikalus mitybos pakeitimas tinka tik visiškai sveikiems žmonėms. Per 5 dienas galima netekti 4-5 kg svorio. Tačiau tam, kad organizmas atsikratytų nuodingų medžiagų, kurių atsiranda sparčiai skaidant riebalinį sluoksnį, būtina išgerti bent 2-2,5 litro vandens ar kitų nesaldžių ir nekaloringų skysčių, pavyzdžiui, arbatos.

Pirmas meniu variantas
Šis racionas paremtas augaliniu maistu, kuriame esanti ląsteliena padeda virškinamajam traktui ir tuo pačiu apvalo organizmą. Kita gera ląstelienos savybė – skrandyje ji išbringsta ir suteikia sotumo jausmą. Taip lengviau ištverti laikotarpį, kai kalorijų trūksta.

Pusryčiai, pasirinktinai:
• Bulvės su lupenomis – 1 vnt. ir daržovių sultys, špinatų bei šviežių pomidorų salotos.
• Ruginis pilno grūdo duoniukas, kopūstų salotos ir natūralios obuolių sultys.
• Virta soja, garuose virtas kopūstas ir apelsinų sultys.

Priešpiečiai (variantas pasirinktinai):
• Gūžinio kopūsto salotos ir kelios datulės.
• 50 gr. džiovintų vaisių ir didelis obuolys.
• Trintos morkos, pagardintos citrinos sultimis ir didelis apelsinas.

Pietūs:
• Tiršta daržovių sriuba, pagardinta žaliomis prieskoninėmis daržovėmis ir pora kukurūzinių bandelių bei žalių daržovių salotos.

Vakarienė:
• Bet kokių daržovių užkepėlė ir šviežias pomidoras.

Vadinamas skystasis racionas tai arbatos, natūralios sultys ir negazuotas vanduo. Užkandžiams galima naudoti vaisių-uogų piure be saldiklių.

Antras meniu variantas
Ši svorio metimo metodika įdomi tuo, kad joje kaitaliojamos mono dietos. Taip pasiekiamas geresnis efektas.
• Pirma diena: Dietinė rudųjų ryžių košė be druskos.
• Antra diena: Bulvės su lupenomis – 6 vnt.
• Trečia diena: Obuoliai – 1,5 kg.
• Ketvirta diena : Kilogramas vidutinio riebumo varškės.
• Penkta diena: Natūralios daržovių arba vaisių sultys.

Kaip išlaikyti svorį po dietos?
Kaip jau minėjome, pagrindinis žaibiškų dietų trūkumas tas, kad išlaikyti stabilius rezultatu – per lieknėjimą suformuotas dailesnes linijas – ypatingai sudėtinga. Tai paaiškinama tuo, kad pirmomis dienomis organizmas pašalina vandenį. Dėl to svoris krenta labai greitai.

Norint, kad svoris negrįžtų, baigus pasninką toliau reikia riboti raciono kaloringumą. Negalima valgyti saldumynų, riebių produktų, kepinių. Patartina skaičiuoti kalorijas. Draudžiami ne tik gyvulinės kilmės riebalai, bet ir apetitą žadinantys prieskoniai. Valgyti reikia 4-6 kartus per parą ir vengti vėlyvų užkandžių.

Pabrėžiame, kad bet kuris iš šios dietos variantų kelia pavojų sveikatai, nes paremtas tik ypatingai mažu kalorijų kiekiu. Maisto produktų, reikalingų normaliai organizmo veiklai, čia nėra. Tokias „stresines“ dietas galima naudoti tik išimtinais atvejais.

Panašūs straipsniai