Geriausi būdai numesti svorio: dieta, sportas, papildai

Norint atsikratyti nereikalingų kilogramų yra galimi keli variantai. Galite bandyti tą daryti dietos pagalba, sporto pagalba, maisto papildų pagalba arba – geriausia – naudoti šių metodų kombinaciją.

Pirmų dviejų variantų atveju mokslas yra labai paprastas. Jei jūsų suvartojamų kalorijų kiekis bus mažesnis už sudeginamų – jūsų svoris, o tai reiškia ir nereikalingi kilogramai, pradės tirpti. Žinoma, tai tik abstraktus modelis, nes daug priklauso ir nuo valgymo įpročių, maisto kokybės, pasirinkimo. Sportas irgi turės skirtingą įtaką pagal pasirenkamus pratimus, jų intensyvumą. Galiausiai biologija ir genetika turės įtaką tam kaip jūsų organizmas toleruos jūsų svorio metimo pasirinkimus.

Tai yra bendras modelis, nes kaip žino daugelis kada nors bandžiusių laikytis dietos, staiga nustojos jos laikytis, kilogramai gali sugrįžti su kaupu. Todėl reikalingas ilgalaikis planas, kuris apimtų ne vien tik laikiną dietą ar sporto rutiną. Bet kadangi tiek daug priklauso nuo konkrečių jūsų biologinių ir kitų aplinkybių, produktyviausia šituos dalykus aptarti su savo dietologu ar sporto treneriu. Jie padės pasiekti maksimalių rezultatų dietos ir sporto pagalba, sumažinant visas neigiamas pasekmes ir rizikas, susijusias su svorio metimu.

Bet mes norime paminėti ir dar vieną populiarėjantį būdą svorio metimui. Tai yra pagalba iš maisto papildų. Papildai lieknėjimui nėra sidabrinė kulka, kuri išspręs visas jūsų viršsvorio problemas. Jie veikia geriausiai kaip pagalbinė priemonė lieknėjimo procese, todėl juos geriausia naudoti derinant su pokyčiais valgymo įpročiuose ir ypatingai su sportu. Dauguma papildų svorio metimui yra skirti būtent sportuojantiems, nes padeda greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų, paskatinant riebalų deginimo procesus ar kitais būdais. Kai kuriems vietoje papildų labiau (pa)tinka žolelės. Šituos sprendimus turite priimti pagal savo poreikius ir organizmo toleranciją bei pasirinktos medžiagos efektyvumą.

Tačiau suderinus visus tris būdus svoriui mesti – dietą, sportą ir papildus – jūs neabejotinai pasieksite geriausių rezultatų. Pasirinkus tik vieną būdą jūs galite labai apriboti jo efektyvumą, o kai kuriais atvejais net apskritai nepasiekti jokių apčiuopiamų rezultatų. Pavyzdžiui, jei jūs sportuosite, bet nekeisite savo valgymo įpročių ir toliau suvartosite per daug kalorijų ir nekokybiško maisto, tuomet tikėtis apčiuopiamų rezultatų bus naivu. Taip pat stebuklų nereikėtų tikėtis ir vartojant vien tik vitaminus ar  papildus lieknėjimui.

Jei neturite galimybės apsilankyti pas profesionalą, pabandykite kuo daugiau laiko paskirti savarankiškam informacijos rinkimui ir lyginimui. Tai aktualiausia dietos klausimu. Apie sportą ar papildus galite sužinoti kreipdamiesi į sporto klubo ar papildų parduotuvės atstovus, kurie dažniausiai suteikia profesionaliais konsultacijas šiais klausimais.

Panašūs straipsniai